Köszönhetően az elmúlt időszak kiváló értékesítési teljesítményének és a lakosság fokozott érdeklődésének, a Magyar Posta több mint 1050 milliárd forint értékű megtakarítási állományt kezel, ami az idén áprilisi, mintegy 9 ezer milliárdos lakossági állampapír-állomány 11 százaléka – derül ki a Magyar Posta hétfői közleményéből, amely felidézi, hogy a szervezet 1995. április 1-jén kezdte meg a lakossági magyar állampapír-értékesítési tevékenységét.
A tájékoztatásból kiderül, hogy jelenleg a posta hálózatában kétféle nyomdai állampapír érhető el, a Magyar Állampapír Plusz, valamint az 1 és 2 éves Kincstári Takarékjegyek, ugyanakkor értékpapírszámlán keresztül dematerializált állampapírok is elérhetők (Prémium Magyar Állampapír, Bónusz Magyar Állampapír, Egyéves Magyar Állampapír és Magyar Állampapír Plusz).
Az értékpapírszámlák favoritja az inflációkövető Prémium Magyar Állampapír, míg a nyomdai termékek közül az 1 éves Kincstári Takarékjegy. Az Államadósság Kezelő Központ Zrt. által szervezett állampapír-kibocsátások és
a Magyar Államkincstár megbízásából közvetített nyomdai állampapírok kizárólag a Magyar Posta mintegy 2000 szolgáltatóhelyén érhetők el, míg dematerializált állampapírokat 700 kijelölt postán vásárolhatunk.
Kohuth Viktor, a Magyar Posta üzleti vezérigazgató-helyettese elmondta, kiemelten fontosnak tartják a lakosság pénzügyi tudatosságának támogatását, ezért a dolgozóikat is folyamatosan képzik, hogy azok segítsék kiválasztani az optimális befektetési módot az ügyfelek számára. Hozzátette, hogy a postán díjmentesen, számlanyitási, számlavezetési és tranzakciós díj nélkül vásárolhatók állampapírok.
A tájékoztatásból az is kiderül, hogy míg a legnépszerűbb dematerializált állampíroknál alacsonyabb kamatot fizető nyomdai állampapírja 200 ezer ügyfélnek van, addig 62 ezren tudhatnak magukénak postai értékpapírszámlát.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.