Nincs jó formában kedden a forint, egy euróért már több mint 390 forintot kell adni a bankközi devizapiacon. Az elemzők egyelőre nem látják jelét a fordulatnak, a KBC Equitasnál azt emelték ki, hogy
az utóbbi időben a dollár erősödése sem segített a magyar devizának, emellett a fokozatos kamatcsökkentések is gyengítik a forint vonzerejét.
Emellett a technikai kép sem mutat túl jól, hiszen a 200 napos mozgóátlagon is átjutott az euró-forint, utoljára március közepén járt több napon keresztül a mozgóátlag környékén, ám idővel sikerült fordulatot bemutatni. Utoljára március közepén volt ilyen gyenge a forintárfolyam.
Az Equilor szerint sem áll jól a forint szénája: mint írták, ha a devizapár a július 7-i lokális csúcspont fölé kerülne (megtörtént), akkor technikailag „légüres térbe” jutna, hiszen nem láthatók fontosabb megállók a márciusi gyengülési periódus óta látott lokális csúcsokig, amelyeket 400 fölött ütött meg az árfolyam. Lefelé a 200 napos mozgóátlag 386,5 forint körül már támasztként funkcionál.
Az ING Bank elemzői egyelőre nem azonosítottak magyarázatot a forint gyenge teljesítményére. A globális tényezők persze szerepet játszanak, többek közt az euró-dollár mozgása. Jelentős forintjavulás csak akkor következhet be, ha az euró erőre kap a dollárral szemben. Mint írták, a 390-es szint azt a kérdést is felveti, hol van a jegybank fájdalomküszöbe a forint árfolyamát illetően. Úgy vélik azonban, verbális kommunikációs lépés csak akkor érkezhet az MNB-től, ha további érdemi forintgyengülés következne.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.