Sikeres volt Elon Musk agyimplantátumokkal foglalkozó startupjának forrásgyűjtő köre, 280 millió dollárt szedett össze a cég a befektetőktől a technológiai fejlesztésekhez – jelentették be hétfőn Musk X-re átkeresztelt közösségi hálózatán, azaz a korábbi Twitteren.
A gyűjtést a Founders Fund, Peter Thiel milliárdos kockázati tőkecége koordinálta.
A Neuralink a legismertebb szereplője az agytechnológiai cégek egyre növekvő mezőnyének. Részben egyébként éppen a Neuralink ismertségén felbuzdulva fordultak a befektetők a mintegy tucatnyi, hasonló technológiát kutató startup felé.
Június 26-ig 143 millió dollárt gyűjtöttek be az idegtechnológia területén működő különböző startupok. Ehhez képest 2022-ben összesen 278,1 millió dollár, 2021-ben pedig 518,9 millió dollár folyt be. Az egyik rivális, a Synchron Inc. tavaly vonta be az első beteget egy amerikai klinikai vizsgálatba, megelőzve ezzel a Neuralinket.
Muskék cége nemrégiben kapta meg az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hatóság engedélyét a klinikai humán vizsgálatok elvégzésére. A vállalat egy olyan kis méretű eszközt fejleszt, amely összeköti a páciens agyát egy számítógéppel. A kütyüt be kell fúrni az emberi koponyába.
A Neuralinket korábban masszívan kritizálták különböző tengerentúli állatvédő csoportok a főemlősökön végzett kísérletei miatt, amelyekben állítólag túl sok emberszabású majom vesztette életét. Az év elején az amerikai közlekedési minisztérium is vizsgálatot indított a vállalat ellen, miután egy állatvédő szerint a startup szabálytalanul szállíthatott veszélyes anyagokat.
Elon Musk szerint az agyba ültetett csipek betegségek széles körét gyógyíthatják az autizmustól a kóros elhízásig, de a gondolattal történő webböngészést és a telepátiát is lehetővé tehetik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.