Felemás piaci körképet követően vaskos mínuszban zárt a pesti tőzsde: a BUX index 0,81 százalékkal, 55 775 pontig süllyedt, a pesti parkett forgalma erős volt, 19 milliárd forintot tett ki.
Az OTP részvényárfolyama 1,47 százalékkal 14 365 forintra csökkent, 8,7 milliárd forintos forgalom mellett. Szintén veszteséget könyvelhetnek el a Mol papírjai: az olajipari vállalat kurzusa 3,3 milliárd forintos érdeklődés mellett 0,75 százalékkal, 2662 forintig esett.
A Richter részvényárfolyama eközben 0,06 százalékkal, 8825 forintig menetelt, 5,1 milliárd forintos forgalom mellett, ahogy a Magyar Telekom papírjai is optimistán fejezték be a kereskedést, 168 millió forintos érdeklődés mellett 0,75 százalékkal, 468 forintig erősödtek.
Az elmúlt hónapokban kiemelt befektetői figyelem középpontjába kerülő
Opus Global részvényei folytatták gyengélkedésüket,
1,4 milliárdos forgalom mellett 1,32 százalékkal, 263 forintig süllyedtek.
Sághy Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. szenior elemzője az MTI-nek elmondta, némileg kedvező nemzetközi befektetői hangulat mellett az OTP esése húzta le a BUX indexet, amely 0,81 százalékos gyengülésével alulteljesített az európai piacokhoz képest.
Az elemző szerint a nemzetközi befektetői hangulat azért alakult kedvezően, mert az eurózóna csütörtökön közölt inflációs adata alapján megnőtt annak az esélye, hogy szeptemberi kamatdöntő ülésén az Európai Központi Bank (EKB) nem fog kamatot emelni.
Sághy Balázs rámutatott, hogy a BÉT-en az OTP gyengülése profitrealizálással magyarázható,
a többi vezető részvénnyel összefüggésben pedig nem érkeztek vállalati hírek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.