A német hadiipari vállalat, a Rheinmetall a jövőben együtt kíván működni a Lufthansa Technikkel az F–35-ös vadászgépek karbantartásában. A felek szeptember 19-én írhatják alá a megállapodást, amelybe az elektronikai rendszerekkel foglalkozó bajor ESG-t is bevonják. A Magyarországon is tevékenykedő, a 4iG-ben tulajdonos Rheinmetall 2025-től az észak-rajna–vesztfáliai üzemében tervezi gyártani az amerikai F–35-ös vadászrepülőgép törzsközépi alkatrészeit.
A gyár alapkövét augusztusban helyezték el. Az üzlettel a Leopard tankokról ismert vállalat jelentősen meg kívánja erősíteni az eddig csak kis létszámú repüléstechnikai részlegét. A cég ugyan gyártott drónokat, azonban a korszerű repülőgépek fontos alkatrészének előállítása új termékcsaládot jelent. Az új gyárban akár 450 munkahelyet is létrehoznak – írja a MarketScreener. A Lufthansa Technik évek óta szervizeli a légierő egyik különleges, kormányzati tisztviselők utazásáért felelős alakulatának repülőgépeit.
A hamburgi székhelyű vállalat a jövőben még inkább be akar kapcsolódni a védelmi üzletágba, főleg a repülőgépek karbantartását és a pótalkatrészek szállítását vállalhatná át, ahogyan már évek óta teszi a polgári cégek esetében.
Az orosz–ukrán háború kirobbanása után sok uniós tagállam ráeszmélt, hogy az utóbbi években jócskán elhanyagolták a hadi fejlesztéseket. Németország nem sokkal a konfliktus kitörése után százmilliárd euróra növelte a katonai büdzséjét, és most kapkodva próbálja újraépíteni a hadseregét.
Berlin 35 darab F–35-ös vadászgépet rendelt közel tízmilliárd euró értékben. Ez részét képezi annak a kezdeményezésnek, hogy Európa legnagyobb gazdasága modernizálja a hadseregét. A németek 2026-ban kapják meg az Egyesült Államoktól rendelt F–35-ös repülőgépek első tételét, bár kiképzési céllal az Egyesült Államokban maradnak, hogy korszerűbb légvédelmi képzéseket alakítsanak ki a pilótáknak. Az ütemterv szerint a kiképzés befejezésével az elöregedő Tornado modelleket 2030-ban fogják leszerelni.
Nincs párja a világon: bemutatjuk, mire képes a Lynx, a Magyarországon gyártott német páncélosRekordgyorsasággal, nem egészen három év alatt épült fel Zalaegerszegen a Rheinmetall gyára, ahol páncélozott járművek, elsődlegesen a Lynx, vagyis a Hiúz gördül majd le a szalagokról. A Lynx egyik legnagyobb erénye, hogy lánctalpas jármű létére, továbbá az akár 50 tonnás súlya ellenére kifejezetten mozgékony. Elsődleges fegyverzete egy 30 vagy 35 milliméteres gépágyú, a másodlagos pedig egy 7,62 milliméteres géppuska. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.