Tavaly már azt hihettük, hogy a magas kamatok miatt végleg búcsút inthetünk a növekedési részvényeknek. Senkit sem érdekelnek ilyenkor a jövőbeni hozamígéretek. Ráadásul csak a cash-flow-termelő értékalapú részvényeknek van elég vonezereje elcsalogatni a befektetőket a magas kockázatmentes hozamot ígérő fix kamatozású eszközöktől. Nos, a kapitalizációval súlyozott Russell 3000, mely az amerikai részvény benchmarkot célozza, komoly meglepetést okozott a piacon.
A Dow Jones Market Data szerint
a Russell 3000 Growth index közel 22 százalékponttal felülmúlja értékalapú indextársát,
ami a második legmagasabb érték a 2001-ig visszanyúló adatok között.
Az olyan szárnyaló technológiai részvények, mint az Apple, a Microsoft, az Amazon és az Nvidia segítettek idén magasabbra tolni a növekedési indexet a tavalyi vesszőfutása után. Míg az értékindex olyan részvényeket tartalmaz, mint például az Exxon Mobil, a JPMorgan Chase és a Johnson & Johnson.
A
növekedési és az értékalapú részvények rotációja
látszólag egyszerű. Amíg ugyanis a technológiai szektor növekedési papírjai távoli időpontban ígérnek magas profitot, addig az értékalapú vállalatok jelen időben termelik a casht. Márpedig ha magasak a hozamok, akkor megnő a pénz jelenértéke, s az időben előrehaladva egyre nagyobb hatása van a diszkontfaktornak. Magyarán most a Russel 3000 Value indexnek kellene papírforma szerint felülmúlnia a Russel 3000 Growth indexet. De a tőzsdén soha semmi sem olyan egyszerű, mint amilyennek első ránézésre látszik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.