Szerda délután sem talált magára a forint, az euró jegyzése a délelőtti 376,4-es szintről 377 fölé emelkedett 14 óráig. Az európai közös pénzért ekkor 377,4 forintot kértek a devizapiacon, ami 0,3 százalékos napon belüli gyengülést jelent.
Az Equilor kommentárja szerint amennyiben nem sikerül visszakapaszkodni a 377,20-as támasz fölé a következő napokban, úgy folytatódhat a lecsorgás az alsó trendvonal, a 379,67-nél található 200 napos mozgóátlag irányába.
A dollárhoz képest fél százalékot rontott ma a magyar pénz, a keresztárfolyam ezzel átlépte a 347,2-es szintet.
A régiós fizetőeszközökhöz képest is számottevően alulteljesít a forint, a lengyel zlotyt 85,8 forinton, a cseh koronát pedig 15,4 forintért váltják szerda délután. Előbbi 0,4, utóbbi 0,2 százalékos drágulást jelent.
Az Erste elemzői szerint a hét hátralévő részében egyre inkább az MNB keddi kamatdöntő ülése és az azzal kapcsolatos várakozások kerülnek fókuszba. A jegybank várhatóan kitart a 75 bázispontos enyhítő lépés mellett, azonban a vártnál jobb inflációs és egyensúlyi tendenciák és az általánosan jó hangulat nyomán erősödni látszanak a spekulációk, hogy ismét akár 100 bázisponttal is vághat a monetáris tanács.
A pesti tőzsdén továbbra is a vevők diktálják a tempót, a BUX 0,4 százalékkal 57 897 pontig emelkedett a kereskedési idő második felének elején. Az indexet leginkább a 0,8 százalékkal erősödő Magyar Telekom húzza, míg a Richter és a Mol árfolyama 0,6 százalékkal került magasabbra. Az OTP szerény, 0,1 százalékos plusszal sereghajtó a blue chipek között.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.