BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Megszólalt a vagyonkezelő óriás: jövőre az állampapír lehet a befektetők kedvence

A magas kamatkörnyezet hatására jövőre lassulhat a gazdaság, ami a vállalati kötvényeknek nem kedvez, ellenben hátszelet ad az állampapíroknak. A japán jenben és az ázsiai tőzsdéken is lehet keresnivalójuk jövőre a befektetőknek az Amundi szerint.

Újra népszerűvé válhatnak 2024-ben az államkötvények az idei „brutális” év után, bár az inflációs és vállalati hitelkockázatokat továbbra is figyelembe kell venniük a befektetőknek – vélik az Amundi stratégái.

Paris,,France,-,October,30,,2022:,Sign,On,The,Headquarters
Az Amundi szerint jövőre ismét előtérbe kerülhetnek az állampapírok. Fotó: Shutterstock

 

Megisszák a cégek a magas kamatok levét, eljön az az állampapír ideje

Az optimista kötvénybefektetők legtöbbje még 2022 végén is azt a forgatókönyvet valószínűsítette, hogy az infláció és a gazdasági növekedés egyaránt visszaesik, amit majd gyors kamatcsökkentés követ. Ehelyett a kötvények idén ismét alulteljesítettek, a kitartóan feszes munkaerőpiaccal és a makacsul magas inflációs környezetben, ami mellett a jegybankárok egyelőre vonakodtak lejjebb vinni az irányadó kamatokat.

Az idei év fájdalmas volt, hogy egyértelmű legyek

idézi a Reuters Vincent Mortier-t, a 2,1 ezermilliárd dollárnyi vagyont kezelő Amundi befektetési igazgatóját, aki a vállalat jövő évi piaci kilátásokat bemutató, csütörtöki eseményén állt elő a prognózissal.

A legnagyobb európai vagyonkezelő azzal számol, hogy a magas kamatkörnyezet gazdasági lassulást fog okozni jövőre, ami általában jó forgatókönyv az állampapíroknak, de nem kedvez a vállalati kötvényeknek.

Szerinte a hosszú lejáratú amerikai állampapírok hozama valószínűleg nagyobb mértékben esik majd, mint a rövidebb lejáratoké, így a 10 éves államkötvény hozama 2024 végére 3,7 százalékra ereszkedhet a jelenlegi 4,5 százalék körüli szintről.

A vártnál nagyobb recesszió esetén a tízéves állampapír hozama három százalékra csökkenhet, de a mi fairérték-becslésünk 3,7 százalék

– mondta Mortier.

A  japán jenre és az indiai tőzsdére is érdemes figyelni

A befektetési igazgató szerint az infláció vártnál nagyobb vagy kisebb irányú változása most az egyik olyan jelentős kockázat, amelyet a piacok egyelőre figyelmen kívül hagynak. A másik ilyen rizikó a vállalati hitelkockázatokkal szembeni befektetői elbizakodottság.

Ami a tőzsdét illeti, az Amundi jelenleg alulsúlyozásra ajánlja az amerikai részvényeket a továbbra is magas árazások miatt, az ázsiai piacokat illetően ugyanakkor konstruktív, az európai részvényekkel szemben pedig semleges álláspontot képvisel.

A devizapiacok idei „fénypontja” a japán jen volt, ami még jelenleg is olcsó, ezért a jegyzése tovább drágulhat az alapkezelő szerint. Az Amundi a japán és az indiai részvénypiac kilátásait is optimistán látja.

Új Prémium Magyar Állampapír jön – napok maradtak eldönteni: az újat vegyük, vagy amíg lehet, a régit

Az utolsó napokban komoly tolongás várható az idei magas inflációt magas kamattal követő régi sorozatért.


 

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.