BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Nagyot ment az MBH Bank részvénye, de pirosban zárt a pesti tőzsde

A nap sztárja a több mint 28 százalékos árfolyam-emelkedést maga mögött tudó MBH Bank volt. A vezető részvények többnyire gyengüléssel zárták a napot.

A Budapesti Értéktőzsde (BÉT) részvényindexe, a BUX 444,81 pontos, 0,78 százalékos csökkenéssel, 56 450,22 ponton zárta napot. A részvénypiac forgalma 6,98 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével gyengébben teljesítettek az előző napi záráshoz képest.

BET_LUS_7391
Fotó: Kallus György / Világgazdaság

A Mol 1,07 százalékkal 2780 forintra csökkent 1,32 milliárd forintos forgalomban. A Richter-papírok árfolyama 2,63 százalékkal, 8500 forintra gyengült, forgalmuk 1,8 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom kurzusa 0,98 százalékkal, 607 forintra mérséklődött, forgalma 309 millió forint volt. Az OTP-részvények ára 0,25 százalékkal, 13 835 forintra erősödött, forgalmuk 2,81 milliárd forintot ért el. 

A nap sztárja a 28,57 százalékos árfolyam-emelkedést maga mögött tudó MBH Bank, a pénzintézet papírjainak árfolyama 7200 forintra erősödött 162,73 milliós forintos forgalom mellett. Az MBH Bank háza tájáról friss hír nem érkezett, hamarosan, november 30-án érkezik a hitelintézet harmadik negyedéves beszámolója, elképzelhető, hogy kiugró eredményeket vár a piac a banktól. 

De az is tény, hogy minimális az MBH Bank részvényeit illetően a közkézhányad – 1,13 százalék délután –, így alacsony forgalom is volatilis árfolyammozgásokat generálhat. A forint tovább gyengült a tőzsdezárás után, az eurót több mint 380,6 forintért váltották. A keddi kamatdöntés előtt intenzív forintgyengülést láthattunk, melynek során az euró-forint áttörte a 200 napos mozgóátlagot, amely jelenleg 379,60.

Kedden csengetés is volt a Budapesti Értéktőzsdén, mind az intézményi, mind a lakossági befektetői körben eredményes volt a Shopper Park Plus Zrt. (SPP) részvényeinek jegyzése.

Elképesztő pénzeket szórnak ki a cégek, mutatjuk a legbőkezűbbeket

A tavalyinál 0,9 százalékkal kisebb, 421,9 milliárd dollár osztalékot fizetettek részvényeseiknek a legnagyobb tőzsdecégek világszerte. A megingás néhány olajipari és nyersanyagtermelő számlájára írható, a legtöbb cég a nehezebb gazdasági helyzetben is növelni tudta a befektetői juttatásokat. Az ázsiai cégek a legbőkezűbbek, de Európában is pénzeső hullott a befektetőkre.

 

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.