OTP
A sajátrészvény-visszavásárlások ellenére sem tudott emelkedni érdemben, de esni sem az OTP, ezzel az egész magyar piac a régióhoz és az EU tőzsdéihez képest is alulteljesítő volt a múlt héten. Pedig a Morgan Sanley célárat is emelt a papírra, és bejelentette az OTP Bank, hogy tovább terjeszkedik a horvát ingatlanpiacon. Mindezek együtt elég erős hatásúak lehetnének, ennek ellenére az emelkedés elmaradt.
Már hetedik hete a 16 350–17 630-as sávban oldalaz a papír. Ahhoz, hogy bizakodók tudjanak maradni a befektetők, mindenképpen – nagy forgalommal – felfelé kellene kitörnie 17 630-ról az árfolyamnak, egy megerősítéssel együtt. A jelenlegi árfolyam az 50 napos mozgóátlagon ül, és kérdéses, hogy képes lesz-e felfelé elhagyni egy egyértelmű kitöréssel.
Richter
A Richter-papírok a múlt héten az 50 napos átlagár alá bukva látványos gyengülésbe kerültek, de még nem érték el a 200 napos átlagárat. A 200 napos átlagár jelenleg 9006 forint, és lényeges technikai támasz. A legfontosabb technikai indikátorok a túladottság kezdeti jeleit mutatják, ezért várható, hogy
hamarosan megindulhat egy komolyabb piaci érdeklődés a papír iránt.
Ha a héten e fontos árszintet megközelíti az árfolyam, izgalmassá válhat a részvény piaca. Főként, ha további forintgyengülés is bekövetkezik, mert a Richternél a devizaárfolyamok alakulásának lényeges a szerepe az exportvezérelt üzleti modell miatt.
Mol
A Mol részvényei lényegében egy enyhe emelkedő trendet mutatnak, amit kifejezetten erősít, hogy az 50 napos mozgóátlag a 200 napos mozgóátlag felett tartózkodik; az aranykereszt még február közepén megvolt.
Továbbra is a 3000-es árszintet figyeli a piac. Amikor azt képes lesz áttörni a kurzus, és megerősítést is kap, akkor lehet érdemi felfelé elmozdulásra számítani. Addig a meglévő papírok tartása a legjobb lehetőség, mert
rekord-osztalékfizetéssel jutalmazza a kitartó befektetőket a kibocsátó,
az április 25-re összehívott közgyűlés részvényenként 150 forint alaposztalékról, továbbá 100 forint rendkívüli osztalékról szavaz. A jelenlegi részvényárfolyam mellett ez 8,4 százalékos osztalékhozam, de aki korábban, a Covid-időszak után vett Mol-részvényeket a 2000–2600 forint közötti ársávban, annak 9,6–12,5 százalék közötti osztalékhozama lehet.
A technikai indikátorok egyébként bizakodó képet mutatnak, bár az MACD és az RSI semleges.
Magyar Telekom
A Magyar Telekom árfolyama tovább emelkedett, annak ellenére, hogy a legtöbb indikátor már a túlvettséget jelzi. A fundamentumai azonban nem engedik lejjebb, mert még mindig az ipari átlagához képest kevesebb mint a fele a P/E-értéke, amellett, hogy más pénzügyi teljesítménymutatói meghaladják a szektorátlagot, így ha egy részvény jobban teljesít, mint az átlag, de csak kevesebb mint fél áron kapható, ez nem lehet rossz a befektetők számára – így bárhogy is néz ki a technikai indikátorkészlet, még mindig van erő az emelkedéshez.
Az utolsó hetek forgalma jócskán elmaradt az 50 napos átlagforgalomtól, ezért az óvatos megfontoltság ezeken a fundamentális célárak feletti árfolyamokon mindenképpen indokolt már.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.