A OTP bőven elkényeztette hírekkel a befektetőket a múlt héten, az árfolyamgrafikon azonban egy vihar előtti csend képét mutatja inkább. A legfrissebb jelentés számaival is megismerkedhettünk március 8-án, minden soron a várthoz képest pozitív meglepetés érkezett, és jelentős osztalékfizetést is kilátásba helyezett a kibocsátó, amelyről már csak a közgyűlésnek kell döntenie.
A múlt pénteki kereskedés végén láthattuk a 17 000-es támaszszint közelébe esni az árfolyamot, amely február közepe óta a 17 000–17 662 forint között oldalazott, mindössze két jelentősebb forgalmú nappal.
Az árfolyam szórására építő Bollinger-szalagok is beszűkültek, és az árfolyam is az 50 napos átlagárnál van, mindez alacsony, az 50 napos átlagforgalom alatti vagy azt megközelítő kereskedési volumen mellett. További 500 forint körüli esés a 16 500 forint irányába – ami a 50 napos átlagot is letörné – erős korrekciót eredményezhet.
Ugyanakkor az OTP a saját részvények visszavásárlásával osztalékhatás-szerű javadalmazásban részesíti a befektetőit, ami önmagában támasztja az árfolyamot. Ha az árfolyam képes lenne nagy forgalommal a 17 660-as árszint felé emelkedni és át is törné, akkor akár a 18 500 forintos magasság sem lenne elképzelhetetlen technikai szempontból.
A Richter stratégiai bejelentése, hogy tovább növeli részesedését két, a HELM-mel közösen vezetett cégben lényeges lehetőséget biztosít a további növekedési képességek szempontjából. Az árfolyamban ugyanakkor megindult egy korrekció: a 20 napos átlag elesett, jelenleg a 9579 forintos támaszszint fölött van az árfolyam. Letörése esetén a következő támaszszint 9300 körül lehet. Ha eddig korrigálna az árfolyam, az az 50 napos átlag letörését is jelentené egyben, ami nagyobb mozgásokat is indukálhat a gyógyszergyártó részvényeinek árfolyamában.
Fundamentálisan a cég stabil, és a forint gyengülése segíti az exportorientált gazdálkodást. Egy esetleges nagyobb árfolyamkorrekció jó vételi lehetőség, mert az elemzői célárainak átlaga 11 482 forint, kilenc elemzőház összesítését megvizsgálva. Technikailag egy rövid távú korrekció a mindenkori csúcsokról inkább lehetőség a befektetők számára.
A Mol március 14-re hirdette meg elemzők részére az új hosszú távú stratégiájának megjelenését, aminek lehet hatása az elkövetkező időszak értékeltségére. A 3000 forintos árszintet néhány kötés erejéig sikerült egyetlen napon elérni, de a zárás már alatta maradt e kerek árszintnek. A technikai elemzés alapján jó hír, hogy a legutóbbi kereskedési hét végére az 50 napos átlag fölött sikerült zárnia a részvénynek. A stratégia hirdetés figyelmet érdemel, ha pozitív és biztató képet sikerül felállítani az elkövetkező időszakra, az mindenképpen fontos momentum lehet, és érdemes lesz az elemzőházak értékaktualizálását követni.
A Magyar Telekom árfolyam-emelkedése elérte az elemzői (éves) célárak átlagát. Az árfolyam azonban az elmúlt hét második felében 50 napos átlagforgalmat meghaladó volumen mellett tovább emelkedett, és a kereskedési hetet 886 forintos áron fejezte be.
A befektetői bizalom óriási, és az iparághoz képest P/E alapján még mindig alacsony az árazottsága,
P/FCF, P/PV alapján már nem ugyanezt a képet mutatja az iparági összehasonlítás, talán az elemzői célárak visszafogottságát ez indokolhatja. A jelenlegi árszinteken már olyan magasságokban van az árfolyam, amire érdemes figyelemmel lenniük a befektetőknek, hiszen úgy tűnik, jelenleg beárazta a piac a Magyar Telekom-részvényeket.
A társaság április 16-i közgyűlésére meghirdette a 32,9 millió darab saját részvény bevonását, amivel leszállítaná az alaptőkét, de az árfolyam és a célárak összeérése már nem teszi olyan izgalmassá a részvényesek számára ezt a forgatókönyvet. A közvetlen osztalékkifizetés lehetősége csábítóbban hathat a közgyűlésen a részvényeseknek, hacsak nem alakul ki addig jelentősebb korrekció az árfolyamban.
Az RSI és MACD technikai indikátorok is közelednek hozzá, de még nem jeleztek túlvettséget.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.