Igazán nem volt eseménytelen a keddi tőzsdei kereskedés az OTP számára a pesti börzén, hiszen miközben egyre-másra jönnek a felértékelések a bankra, mégis méretes eséssel zárta a napot a papír. Mivel pedig az összesen 2,4 százalékos zakó nagy részét késő délután szedte össze a részvény, Amerikából adhatták fel az eladási megbízásokat, ami az MSCI-indexek hó végi átsúlyozásával függhet össze.
Ezt a feltételezést erősíti, hogy az indexben szintén szereplő Richter- és Mol-részvények is hasonló árfolyamveszteséggel búcsúztak a kereskedéstől, míg az abba be nem került Magyar Telekom vidáman erősödött.
Az Erste szerint az mozgatta lefelé a blue chip papírokat, hogy Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter egy kedden tartott konferencián arról beszélt, hogy a kormány ősszel dönt az extraprofitadók kivezetéséről. A gyógyszerszektorban nem lát extraprofitot, de más ágazatokban előfordulhat, és akkor jöhet a kivezetés, ha ezek a profitok már nem jelennek meg. Bár ehhez hozzá kell tenni, hogy a Richterre mindennek már nincs hatása, mivel az extraprofitadó beépült a 15 százalékos globális minimumadóba.
A hír azért kedvezőtlen a blue chipek szempontjából, mert korábban arról szólt a fáma, hogy 2025-re eltörlik az extraprofitadót.
A kedvezőtlen hatás mindenesetre nem tartott sokáig, hiszen szerdán reggel felfelé indult a trió. A bankpapír 5,5 milliárdos keddi forgalma amúgy átlagosnak mondható.
Az OTP nemrégen jutalomrészvényben részesült igazgatósági tagjai közül ketten is ezt a nem túl szerencsés napot választották a részleges kitárazásra, Wolf László és Kovács Antal 5000, illetve 3600 darab részvényt dobott piacra. A kötésekre viszont még délelőtt sor kerülhetett, hiszen mindketten 17 900 forint felett adták el részvényeiket, azaz biztonságos távolságban a 17 520 forintos záróértéktől.
Eközben maga az OTP a vételi oldalon bukkant fel, 27 ezer darab saját részvényt beszerezve 17 782 forintos vételáron. Végül szintén szerda reggel jelentette be a hazai nagybank, hogy közel 270 ezer saját részvényt ruházott át előző nap a pénzintézet MRP-szervezetére, aminek eredményeként a cég saját részvényeinek az állománya az összes részvény 0,63 százalékára csökkent.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.