Mozgalmas hét elé nézünk, ami a forintárfolyamra is rányomhatja a bélyegét. Szinte minden napra jut egy adatközlés: a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) már hétfőn közli a bruttó hazai termék (GDP) második negyedéves első becslését, miközben jönnek ipari és kereskedelmi eredmények is. A Magyar Logisztikai, Beszerzési és Készletezési Társaság például ismerteti a májusi BMI-adatokat (áprilisban 51,8 volt az index értéke). A nemzetközi porondon a török inflációs adatokat övezheti figyelem.
Szerdán a külkereskedelmi forgalom áprilisi első becslését teszik közzé. Január–márciusban az export euróban számolt értéke 7,7, az importé 15,0 százalékkal maradt el a tavalyi első negyedévitől, míg az exporttöbblet 2,7 milliárd euróval 3,8 milliárd euróra nőtt.
Csütörtökön a hazai kiskereskedelmi statisztikát ismertetik: Németországban a szoros gazdasági kapcsolatok miatt a magyar beszállítóknak fontos gyári rendelésállományt közlik, valamint
az eurojegybankárok döntenek az Európai Központi Bank alapkamatáról – piaci szempontból ez lehet a legfontosabb esemény a héten,
így a forintárfolyamra is erőteljesen hathat.
Pénteken megismerhetjük a magyar mellett a német ipari termelési adatot, és
kiemelten fontos az uniós harmadik negyedévi GDP első becslése is.
Mint ismert, nem zárt jó hetet a forint: a hétfői 384 körüli euróárfolyam után a hétvégén 389 forintot is kellett fizetni a közös pénz egységéért. Nagy kérdés tehát, hogy mit hoz a jövő hét, illetve a magyar deviza tud-e profitálni az elkövetkező napok adataiból.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.