Az Opus Global részvényeinek forgalma az év elejéhez képest megközelítőleg megduplázódott, a január–júliusi időszakban az átlagos napi forgalom 361 ezer részvény volt, míg az augusztus elejétől október 14-ig tartó időszakban 709 ezer darabra emelkedett a forgalom. Ha eltekintünk egy kiugró nap adatától, az átlagos napi forgalom 475 ezer darab volt. Ezek alapján úgy tűnik, hogy valamelyest megnőtt a részvények forgalma, köszönhetően a passzív alapok megjelenésének – mondta el a Világgazdaság kérdésére Czibere Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője.
A részvény-visszavásárlási program lezárultával az Opus csoportszinten 145,7 millió részvénnyel rendelkezik, ami a tőzsdére bevezetett mennyiség 20,86 százaléka, a hétfői záróárfolyamon megközelítőleg 74 milliárd forint értékben. A visszavásárolt részvényekre a társaság nem fizet osztalékot, így a forgalomban lévő részvények tulajdonosainak magasabb osztalék juthat a 2024-es és akár a későbbi időszakban is – tette hozzá.
Az elemző szerint a fő kérdés most az, mihez kezd az Opus a részvényeivel.
A hétfői záráskori kapitalizáció szerint a saját tőke piaci értéke 354,1 milliárd forint volt, ennek alapján a saját részvények nélkül egy részvény piaci értéke 641 forint lenne.
Az Opus Global sajátrészvény-visszavásárlási programja pénteken zárult le, elköltötte ugyanis a meghirdetett 2 milliárd forintos keretet. A programban 4 314 478 darab Opus-részvényt vásároltak vissza, miközben a részvények FTSE indexbe való bekerülése miatt néhány passzív alap is megjelent a vevői oldalon.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.