Új fejlesztéssel jelentkezik az MBH Csoport digitális szolgáltatásplatformja, a BUPA, amely most abban segíti a platformot használó cégeket, hogy megtudják, megfelelnek-e egyes pályázatok feltételeinek, megkímélve őket attól, hogy a hosszas adminisztratív előkészületeket követően szembesüljenek azzal, hogy esetleg nem érhető el számukra egy lehetőség – derül ki a bank keddi közleményéből.
Az ingyenesen hozzáférhető előszűrő használatához csak egy céges regisztrációra van szükség, mely lehetővé teszi a teljesen digitális folyamatot. Ennek során
a rendszer a vállalkozásról a céginformációs adatbázisban elérhető információkat veti össze a pályázati feltételekkel, és szinte azonnal közli az eredményt is.
Ha az eredmény pozitív, a rendszer segít a pályázat megírásának további lépéseiben is. Ha az eredmény negatív, akkor pedig a vállalkozás megtudja a sikertelenség okát, de további tájékoztatást is kaphat más, testhezállóbb pályázatokról.
Első körben a KKV Technológia Plusz Hitelprogramra (Ginop Pluszt – 1.4.3-24) kérhető előzetes forrásjogosultság-vizsgálat a BUPA új szolgáltatásával. Ez a program 5–100 millió forint közötti összeg igénylését teszi lehetővé nullaszázalékos kamat melletti kedvezményes hitel formájában, amit technológiai és szervezeti fejlesztésre lehet költeni, de a későbbiekben más uniós pályázatokra is kiterjesztik a digitális előszűrést.
Illés Zoltán, az MBH Bank mikro- és kisvállalkozások üzletfejlesztéséért felelős ügyvezető igazgatója szerint a cél az volt, hogy gyors és átlátható eszközzel segítsék a vállalkozásokat a pályázati feltételek értelmezésében és az első lépésekben. A szolgáltatás néhány perc alatt elárulja, hogy egy cég pályázhat-e a programban. Hozzátette: a digitális rendszerek nagy előnye, hogy jelentősen egyszerűsítik és gyorsítják a vállalkozások mindennapi tevékenységeit, legyen szó pénzügyi menedzsmentről vagy pályázati folyamatokról.
A BUPA regisztrált ügyfelei számára továbbá online workshopsorozat is elérhető az aktuális pályázatokról. A workshopok különlegessége, hogy egy elismert szakértői csapat tartja, és mivel interaktív, minden részt vevő vállalkozó választ kaphat a kérdésére.
A mikro-, kis- és középvállalkozások teljes életútját lefedő BUPA segít a cégek indulásában, növekedésében, miközben közösséggé szervezi az ügyfeleket, a piaci szolgáltatókat és a banki szereplőket. A platform a megfelelő cégforma kiválasztásában is segíti az induló vállalkozásokat, egyéni vállalkozás és egyszemélyes kft. alapításakor pedig a szükséges lépéseken is végigkalauzolja a felhasználókat, sőt a rendszeren keresztül könyvelői konzultáció is kérhető.
A platformnak emellett a már működő vállalkozások támogatása is célja,
legyen szó a napi működéshez szükséges szolgáltatásokról vagy épp a pályázati tanácsadásról és ingyenesen hozzáférhető online tematikus workshopokról. A cégvezetők a BUPA felületén blogposztok, a gyakran felmerülő kérdésekre adott válaszok, valamint valós példák révén tájékozódhatnak a folyamatról, továbbá egy egyszeri szakértői konzultációra is lehetőségük nyílik. Mindez pedig a tudásmegosztást és a vállalkozói közösségek erősödését is segíti és a cégek hosszú távú sikerét is szolgálja.
A BUPA platform az idén két rangos elismerésben is részesült: a MasterCard Év bankja versenyen Az év üzleti szegmensének szóló programja kategória első díját, a Joint Venture Szövetség Companies for the Future Award gáláján pedig a legjobb ökoszisztémát építő vállalatnak szóló különdíját nyerte el.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.