A Magyar Telekom február 18-án a tavalyinál kedvezőbb negyedik negyedéves eredményekről számolhat be az Erste Bank tegnapi előrejelzése szerint. A magyar távközlési cég bevétele várhatóan 2,4 százalékkal, 179 milliárd forintra nőtt éves összevetésben, míg az adózott eredmény a tavalyi utolsó negyedévben elért 7,5 milliárd forintról az új IFRS 16 könyvviteli szabályok alkalmazása mellett – 84 százalékkal – 13,8 milliárd forintra emelkedhetett.
Rá is férne a jó eredmény a Telekomra, mivel piaci előrejelzések szerint több tízmilliárd forintjába kerülhet majd az 5G-s hálózat kiépítése,
amelyet azonban mindaddig nem kezdhet el, amíg a szükséges frekvenciákat a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) az erre kiírt árverésen ki nem osztja. Az eljárásnak azonban a mai napig csak az első szakaszát tartották meg, amelynek során az NMHH a négy induló cég közül a Digit kizárta az árverésről.
Ennek kapcsán jutott a Világgazdaság tudomására, hogy
a Digi két közigazgatási pert is indított az NMHH ellen a kizáró határozat hatályon kívül helyezése érdekében.
A bíróság azonban mindkét eljárásban elutasította a Digi azonnali jogvédelem iránti kérelmet, vagyis azt, hogy a jogerős ítélet meghozataláig függesszék fel az NMHH határozatának a végrehajtását. A Digi az egyik elutasító végzés ellen fellebbezett, a másikat tudomásul vette, de egyúttal újabb hasonló tárgyú kérelmet adott be. Amennyiben a bíróság nem ad helyt a Digi kérelmének, nincs akadálya a frekvenciapályázat folytatásának.
Az 5G-s beszerzésekkel kapcsolatban érdekes hírek szivárogtak ki a Magyar Telekom anyavállalata, a Deutsche Telekom (DT) háza tájáról. Az Egyesült Államok továbbra is nyomást gyakorol Németországra, hogy a mobilszolgáltatók ne a Huaweitől szerezzék be a szükséges műszaki berendezéseket a hálózat kiépítéséhez az ott már kiosztott frekvenciákon.
A teljes cikket a Világgazdaság keddi számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.