A Menedzser Fórum összefoglalója szerint a visszavonult és még aktív focistáink az üzleti ügyekben meglehetősen felemás teljesítményt tudnak felmutatni. Bár akad egy-két kiemelkedően jól prosperáló gazdasági társaság, általánosságban elmondható, hogy
zömében ezek a cégek veszteségesen működnek.
Ráadásul tavaly egész elhatalmasodott a tőkehiány, mint probléma, mellyel a jogszabályoknak való megfelelés érdekében mielőbb rendezniük kell sportolóinknak, ha továbbra is szeretnék folytatni a tevékenységet, vagy életben tartani az amúgy évek óta nulla árbevételt termelő társaságot.
Szalai Ádám fémmegmunkálással foglalkozó cége, az OLS-Laser-Steeltec Kft. nagyon jól zárta a 2019-es évet:
573,2 millió forintos árbevételt, 14,5 milliós nyereséget könyvelhetett el.
A tartozások állománya 10 millió forinttal 671,9 millióra emelkedett, ugyanakkor a saját tőkét tekintve stabil a cég helyzete. Ennek ellenére a kiegészítő mellékletben foglaltak arra engednek következtetni, hogy Szalai Ádám tavaly szintén jelentősebb összegű kölcsönt, az ideivel együtt összesen 279 milliót, nyújtott a cégnek
A legjobban az idén visszavonult Tőzsér Dániel lakó- és nem lakóépület építésével foglalkozó vállalkozása, a Rosegold Ingatlanfejlesztő Kft. hozott a konyhára. Tavaly 685,5 millió forint árbevételt könyvelhetett el a cég, amiből a végére rendkívül szerény, 422 ezer forintos nyereség maradt.
Torghelle Sándor és Juhász Roland 2017 indította útjára a közös üzletüket, a saját tulajdonú ingatlan adásvételével foglalkozó TS&JR Property Kft.-t. Tavaly megduplázták a cég árbevételét, 165 millió folyt be a kasszába. Ezzel szemben Juhász másik vállalkozása, a Kázmér Apartmanházak Kft. viszont teljesen leapasztotta és mínusz tartományba húzta a cég saját tőkéjét.
Priskin Tamás szintúgy ingatlanos üzlete, a Pritom-Bau Kft. sincs a legjobb helyzetben. Bevételek hiányában egymilliós veszteséggel zárta az évet, sorozatban másodszor negatív tartományban hagyva a cég tőkéjét, amit a jogszabályok szerint mielőbb fel kell duzzasztania, ha továbbra is folytatni akarja a tevékenységét.
Három gazdasági társaságban is érdekelt Gera Zoltán.
A 3,5 tonnánál nagyobb gépjárművek kölcsönzésével foglalkozó Geremi Trans Kft.-nek semmilyen bevétele nem volt tavaly, míg az egyéb gépjármű-kereskedelemmel foglalkozó D Plusz L Kft.-hez 44,5 millió árbevétel folyt be. Az ingatlan bérbeadással és üzemeltetéssel foglalkozó MG Budapest Invest Kft. van a legrosszabb helyzetben. Amellett ugyanis, hogy alvócégként bevételhez nem jutott és majdnem 8,1 milliós veszteséget termelt, még a saját tőkéje 3,7 milliós mínuszba is csúszott.
Böde Dániel már 1998 óta működteti a zöldség-gyümölcs kereskedelemmel foglalkozó Felkov Bt.-t. A cég nagy bajban van: sorozatban négy éve negatív a saját tőkéje.
Felemás képet mutatnak Dzsudzsák Balázs érdekeltségei.
Legrégebbi cége, a DB7.hu Kft. 3 milliós árbevétel, 43 millió egyéb ráfordítás ellenére 42 milliós veszteséggel zárta 2019-t, sorozatban a második tőkehiányos évet produkálva. Rába Medical Center Kft., mely egyéb humán egészségügyi ellátással foglalkozik, sokkal jobban teljesített. Láthatóan a focista elég jó érzékkel szállt be a bizniszbe tavaly. A céghez ugyanis 37,1 millió forint árbevétel folyt be, amiből majdnem 11 milliós profit maradt év végére.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.