A keménységéről és durva belépőiről is ismert Sergio Ramos tipikusan az a védő, akit mindenki imád, ha a csapatában játszik, de az ellenfél szurkolói utálják. A szenvedélyes hátvéd mindenképpen legendának számít, pozíciója ellenére a kilencedik helyen áll a mindenkori spanyol válogatott góllövőlistáján 23 találattal, és gyakorlatilag mindent megnyert a professzionális labdarúgásnak, amit egy játékos meg tud nyerni.
Éppen ezért nem meglepő, hogy a Paris Saint-Germain 37 játékosa rengeteg ajánlatot kapott a világ minden tájáráról, többek között Szaúd-Arábiából, hogy náluk vezessen le. Ramos azonban visszatért szülővárosába, Sevillába. Érzelmes hazatérésén felvázolta motivációját:
Nem pénz vagy szerződés kérdése volt, hanem filozófia, mentalitás és érzés kérdése. A Sevillánál ezekről értékekről ugyanazt gondoljuk.
Annak fényében, hogy az elmúlt néhány hónapban oly sok magas rangú játékos költözött Szaúd-Arábiába, üdítő volt látni, hogy valaki megkerüli a gazdagságot, hogy visszatérjen abba a klubba, ahol minden elkezdődött – írja a The Guardian.
Mindig is az impulzusok és a szív mozgatott, nem a pénz
– mondta Ramos.
Ezért nem mentem Szaúd-Arábiába vagy az MLS-be. Most jött el a visszatérés ideje, mert egy kényes pillanatban segíthettem a klubnak. A gazdasági kérdés nem okozott gondot – öt másodperc alatt megoldottuk.
– tette hozzá a játékos.
Pénz, foci, Apple TV: Lionel Messi és az MLS új korszaka AmerikábanLionel Messi nemcsak évi 50-60 millió dollárt keres az Inter Miami csapatában, de részesedést is kap a meccsközvetítési jogokból. Miképpen hat ez a szerződés az MLS-re, a sportra és persze az iPhone-eladásokra? |
Ez is mutatja, hogy nem minden a pénz, hiszen a Real Madrid világklasszis hátvédének a török Galatasaray évi 11, míg a szaúd-arábiai al-Ittihad évi 20 milliós eurós fizetést ajánlott, és annak ellenére a spanyol együttest választotta, hogy az mindössze évi 1 millió eurót garantál neki.
A spanyol hátvéd nincs egyedül: az argentin válogatott Ángel Di María is a szaúdi bajnokság a csábítása ellenére döntött úgy, hogy visszatér első európai klubjához, a Benficához, ahol 2007-ben csatlakozott. A Benficával 2009–2010-ben nyerte meg a portugál bajnoki címet, ez az utolsó szezonja, mielőtt Európa négy legjobb klubjában játszott: a Real Madridban, a Manchester Unitedben, a Juventusban és a PSG-ben.
Di María határozottan kitartott amellett, hogy nem a pénz lesz a fő motivációja.
Sok hívást kaptam Szaúd-Arábiából, őrült számok hangzottak el, de a szívem választott, vissza akartam térni a Benficához.
– jelentette ki a 35 éves világbajnok játékos, akinek jól is megy régi-új klubjában: 6 meccsen 5 gól és 2 gólpassz a mérlege. Santi Cazorla, a Villarreal és az Arsenal korábbi kiváló középpályása is visszatért gyermekkori együtteséhez, a spanyol másodosztályban szereplő Real Oviedóhoz.
A középpályás egyéves szerződést kötött nevelőklubjával és a spanyol másodosztályban engedélyezett legalacsonyabb fizetést kapja majd. Emellett a 38 éves játékos mezeladásaiból származó bevétel 10 százalékát a klub utánpótlásrendszerének fejlesztésére fordítja majd. Nem ez az első alkalom, hogy Cazorla anyagilag segíti a klubot: 2012-ben Juan Mata és Michu korábbi játékosaival együtt részvényeket vásárolt Oviedóban, hogy megakadályozza a csődöt. A klub azóta feljutott a másodosztályba, és Cazorla abban reménykedik, hogy segíthet nekik visszaszerezni élvonalbeli státuszukat.
Hatalmas fizetés, mérhetetlen luxus és előjogok: ezt kapja Neymar a szaúdiaktólNeymar karrierje során már másodszor hoz paradigmaváltást a labdarúgás világába. 2017-ben egymaga sodorta inflációba az egész futballt, 2023-ban pedig végérvényesen szélesre tárta az ajtót Európa és Szaúd-Arábia között. Bár a 31 éves brazil párizsi karrierje nem sikerült olyan fényesre, mint azt sokan várták, még így is lett volna néhány éve, hogy bebizonyítsa, hogy valóban az a sztár, akinek már 17 évesen kikiáltották. Ennek ellenére Neymar úgy döntött, hogy a Saudi Pro League-be teszi át a székhelyét. |
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.