Huszonegy honi vállalkozás mutatkozhatott be idén az egyik legnagyobb nemzetközi innovációs és digitalizációs világkiállításon felállított 400 négyzetméteres magyar standon. A rendezvényen tizenkét cég kiállítóként, kilenc pedig előadóként vehetett részt. Ezek egyike a nem egészen kétéves Talk-a-Bot, amely chatbotokat fejleszt, s épp egy 2 millió eurós (napi árfolyamon 642 millió forint) tőkebevonás közvetlen kapujában áll.
Termékük a közösségi platformokon működik, így nem kell alkalmazásokat letölteniük az ügyfeleknek, ha kapcsolatba szeretnének lépni egy-egy céggel.
A piac nagy lehetőségeket rejt e téren, mert a cégeknek még a 10 százaléka sem használ chatbotot, de az elemzők szerint a következő két évben az arány 80 százalékra nő.
A szolgáltatásunk azért keltette fel nagyon sok vállalat érdeklődését, mert nincs szükség drága mobilapplikációk fejlesztésére, amelyeket amúgy egyre kevésbé szeretnek a felhasználók letölteni. Mi közösségi felületen elérhető minialkalmazásokat adunk
– mondta a Világgazdaság érdeklődésére Deliága Ákos, a Talk-a-Bot egyik alapítója és ügyvezetője. A cég szolgáltatása két hete nemzetközi elismerést is kapott egy globális startupversenyen, amelyen hetven ország százötven cége mérettetett meg. A magyar fejlesztés a második helyen végzett.
Egy másik kiállító a kereskedelmi szektor cégeinek egyik nagy problémájára talált megoldást. A leltárhiány ipari átlaga 3-4 százalékos, ami azt jelenti, hogy egy átlagos magyar boltnak körülbelül 1,5 milliárd forintos forgalomnál 45-50 millió forintos ismeretlen eredetű leltárhiánya keletkezik. A POSeidon nevű magyar fejlesztésnek köszönhetőn e számot a tizedére lehet csökkenteni.
A termék valójában egy kasszafelügyeleti rendszer, a megfigyelő folyamatos videofelvétel mellett látja azokat az adatokat is, amelyeket a kasszába beütnek.
Ezzel elkerülhető, hogy valaki átcímkézzen egy nagyon drága terméket, és sokkal kevesebbet fizessen érte. Százhárom különböző visszaélési módot tud felderíteni a rendszer.
Egy kiállító magyar cég holografikai megoldása pedig tulajdonképp letaszítja a trónról a 3D-s szemüveget, mivel nélküle is tud háromdimenziós képet alkotni.
– Holografika Kft.
– Justice Security Kft.
– NISZ Nemzeti Infokomunikációs Szolgáltató Zrt.
– Nitro Communications Kft.
– OMTLAB Kft.
– Online Group Zrt.
– Parkl Digital Technologies
– Reach Solutions
– Szintézis-NET Kft.
– Talk-A-Bot Kft.
– Traqle Zrt.
– United Consult K2 Kft.
A teljes cikket a pénteki Világgazdaságban olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.