Nagyobb teljesítmény, hatékonyabb energiagazdálkodás – többek között ezeket ígéri az IBM új fejlesztése. A társaság egy két nanométeres technológián alapuló csipet rakott össze, amely egyelőre egyedülállónak számít a világon, igaz, még csak laboratóriumi körülmények között sikerült ezt előállítani. A vállalat közlése szerint
az általuk most bemutatott megoldás 45 százalékkal nagyobb teljesítményre képes, mint a 7 nanométeres csipek, emellett pedig 75 százalékkal kevesebb energiát használ fel működése során.
Az IBM annak érzékeltetésére, hogy mit jelent ez a különbség, azt közölte, hogy az új csippel akár négy napig is működhet egy okostelefon egyetlen feltöltéssel. A társaság azt is közölte, hogy az új technológia használatával egy nagyjából egykörömnyi területen mintegy 50 milliárd tranzisztort tudnak elhelyezni.
Azt egyelőre nem lehet tudni, hogy mikor készül el a két nanométeres csip tömeggyártásra is alkalmas verziója.
Az IBM már nem gyárt csipeket, viszont a technológia fejlesztésére elindított egy 3 milliárd dolláros kutatási programot. A cég által kidolgozott megoldásokat pedig partnerei – például a Samsung, valamint az Intel – használják fel termékeiknél. Az Intel jelenleg még a 14 nanométeres technológiát használja személyi számítógépeknél, a 10 nanométeres megoldásra történő átállás most a cégnél a fő feladat. Az Apple-nek ugyanakkor már gyártásban van egy 5 nanométeres processzora, az M1, illetve a TMSC-nek is van már ezt a technológiát alkalmazó megoldása. Sőt, a TMSC a hírek szerint egészen jól halad a 3 nanométeres változattal, és a tervek szerint jövőre elkezdenék a nagyobb volumenű gyártását is.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.