Jövő májusban akár az egymilliót is elérheti egyetlen hónap alatt a budapesti vendégéjszakák száma, amivel rekordot írhat a magyar főváros turizmusa – prognosztizálja a Budapesti Fesztivál- és Turisztikai Központ (BFTK) a KSH legutóbbi gyorsjelentésére reagálva. Az első öt hónap vendégforgalmáról közzétett adatok a BFTK olvasatában a Magyar Turisztikai Ügynökséggel közösen indított kampányok eredményességét is igazolják, miután az eddigieknél is fokozottabban erősödik az érdeklődés Magyarország iránt. A budapesti kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele a január–májusi időszakban megközelítette a 80 milliárd forintot, ami összességében 9,7 százalékos növekedés.
Számottevő volt az egy kiadható szobára jutó bruttó szállásdíjbevétel (revpar) is, amely
a fővárosban 9,5 százalékkal emelkedve immár túllépte a 16 ezer forintot, májusban pedig országosan is meghaladta a 13,5 ezret a 8,5 százalékos növekedés eredményeként.
A Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége közleményében kiemeli, hogy nemzetközi összehasonlításban az első öt havi trend igen kedvező volt, Kelet- és Közép-Európában csak Ausztriában volt magasabb a revpar a magyarországinál.
Van mire építeni, a szálláshelyek jövedelmezőségi mutatóit tápláló vendégforgalom-növekedés nyomán a minőségi szálláshelykínálat is fejlődik. 2017–2020 között 3,7 ezer új szállodai szobával bővül Budapest turisztikai kínálata, ebből 500-at már az év végéig átadhatnak. A vendégkör további növekedését mutatja, hogy az előző év azonos időszakához képest mintegy 6 százalékkal többen,
körülbelül 1,7 millióan érkeztek Budapestre a vizsgált időszakban, és az előző évi azonos időszaknál 6 százalékkal több, összesen 3,9 millió vendégéjszakát töltöttek a fővárosban, ennek 86,3 százalékát külföldiek. Csak májusban 7,7 százalékkal több látogató – köztük az előző májusinál 8,3 százalékkal több külföldi – fordult meg a magyar fővárosban, akik 4,5 százalékkal több vendégéjszakát töltöttek el.
Budapestre a legnagyobb számban továbbra is az Egyesült Királyságból érkeznek látogatók, de dobogós helyen állnak az olaszok és a németek is. A Budapesttel heti 13 légi járattal összekötött New York, Chicago és Philadelphia felől érkezők máris a negyedik helyre írták be magukat – derül ki a BFTK közleményéből.
A teljes cikk a Világgazdaság pénteki számában olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.