Bár a főszezon adatai még nem ismertek, mára biztossá vált, hogy 2018-ban is rekordot dönt Magyarországon a szállodaipar forgalma – mondja Indra Dániel, a KPMG szakérője.
Az év első 5 hónapjában a magyar szállodákban 5,9 százalékkal emelkedett a foglalások száma.
Ezen belül a belföldi vendégéjszakák száma 8,6, a külföldieké 3,8 százalékkal nőtt 2017 azonos időszakához képest. Ennél is gyorsabb ütemben, 8,6 százalékkal nőtt a szállodák árbevétele, ám ebben már megjelenik a forintgyengülés hatása is.
A KPMG szakértője szerint ez a hatás leginkább most, a főszezonban érezteti a hatását, hiszen az árfolyam júniusban ugrott tartósan 320 forint fölé az euróval szemben. Ez már számottevő árbevétel-emelkedést indukál a külföldi vendégeket fogadó szálláshelyeken, ráadásul drágítja külföldi nyaralást, ami erősíti a belföldi turizmust is. Mindezzel számolva nem elképzelhetetlen, hogy a szektor árbevétele idén kétszámjegyű növekedést ér el.
Bár az elő- és főszezonról még nincsenek pontos adatok, rekord eredményeket sejtet több más, bíztató fejlemény is:
a megtelt Balatonról szóló híradások mellett ilyen információ, hogy az eddig megrendezett nagy fesztiválok (Balaton Sound, Volt, Efott, Campus) mindegyike rekordot döntött, és 500 ezernél magasabb összlátogatószámra számítanak a Szigeten.
Ugyancsak a növekedés irányába mutat, hogy hosszú évek után ismét rendkívül sokan látogattak ki a Formula 1 Magyar Nagydíjra.
Indra Dániel arra is felhívja a figyelmet, hogy július végéig csaknem 8,4 millió utas fordult meg a Liszt Ferenc repülőtéren, ez 14,7 százalékos növekedés a megelőző év azonos időszakához képest. Július volt az első hónap a repülőtér életében, amikor több mint másfél millió utazó haladt át a terminálon. A bővülés a desztinációk számában is tetten érhető, hiszen idén már 4 észak-amerikai célpontba lehet közvetlen járattal eljutni Budapestről.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.