Berobbant a konferenciák és csapatépítő rendezvények piaca, a tavalyi 15 százalékos növekedés után idén további 35 százalékkal nőtt a kereslet
– tudta meg a Világgazdaság a KonferenciaHotelek.hu illetékesétől.
Montvai Ádám, a Szallas.hu oldalhoz tartozó portál menedzserének tájékoztatása szerint
az átlagosan 2,56 napos rendezvények költsége középértéken 969 ezer forint, egy-egy résztvevőre több mint 30 ezer forintot szánnak a megrendelők. Ezen belül a csapatépítő programoknál 21, a konferenciák esetében 37 ezer forint a fejenkénti ráfordítás.
A jelentős piacbővülés a hosszú hétvégékből rekordot író évben, a munkanap-áthelyezések miatt dupla kiesést okozó ledolgozott szombatok dacára valósult meg. A belföldi piac motorjai ugyanis mindenekelőtt a csapatépítő programok, amelyek megugrása a munkaerőpiaci helyzet hatása, mert a vállalatok költési hajlandósága újabban megnőtt a munkatársak megtartását célzó közösségépítés finanszírozására.
Mindeközben Magyarország és főként Budapest iránt tovább élénkült a külföldi konferenciaszervezők érdeklődése is,
a nemzetközi vendégek 80 százaléka budapesti helyszínekre érkezik, a magyar vendégeknek csak nagyjából a fele. A rekordmértékben növekvő kereslet ellenére a vidéki piac még mindig alapvetően kínálati, a budapesti helyszínek viszont gyorsan megtelnek,
és ahogy a főváros telítődik, a rendezvények egy része az agglomerációba vagy a közeli nagyvárosokba tevődik át.
Sőt, idén már több olyan külföldi – ukrán, koreai és thai – csoport is akadt, amelyik eleve Győrben, Székesfehérváron, Tatán szállt meg. Alapvetően Budapest és legfeljebb 50 kilométeres körzete számít népszerűnek, a fővárosban nincs az a szálláshelytípus, amely ne lenne eladható.
A jó minőségű, igényes, 3 csillagos, alsó kategóriás 4 csillagos szállodák nagy befogadóképességgel, számos konferenciateremmel segítenék leginkább a rendezvénypiac növekedését
– hangsúlyozta Montvai Ádám.
Az agglomerációs piacon, pontosabban Visegrád, Vác, Gödöllő, Lajomizse, Ráckeve, Tata és a Velencei-tó térségében legalább 150 főt befogadni képes, minimum hét teremmel rendelkező, 3 és 4 csillagos szállodákra lenne szükség. Vidéken leginkább a balatoni rendezvényhelyszínek, illetve az időszakos nyitvatartásuk az oka a legtöbb sikertelen keresésnek.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.