Soha nem látott volumenű, az eddigieknél jóval nagyobb mentőövre van szüksége a magyar turizmusnak, a lenullázódott ágazatban mindenekelőtt a szállodaiparnak, amely több hónapig segítségre szorul, mert őszig aligha lesz érdemes kinyitni a hoteleknek Budapesten
– nyilatkozta a Világgazdaságnak Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke. Rámutatott: a következő hónapokban létkérdés, hogy a szállodák működtetéséhez fontos alapembereket, egy majdani kezdőcsapatot meg tudnak-e tartani, különben nem lesz kivel újranyitni a házakat.
A Danubius Hotels vezérigazgatója, Kovács Balázs szerint
a visszaszámlálás elkezdődött a szállodaiparban is, mert jövőkép és garanciák nélkül egy-két héten belül elindul a tömeges munkakeresés.
A vendéglátásban máris ezrek kerültek utcára, és ez a sors vár a munka nélkül maradt szállodai alkalmazottakra is, ha a szállodaüzemeltető cégek nem tudják garantálni, hogy a következő hónapokban megtartják az állomány nagy részét. Márpedig önerőből nem tudják, hiszen a budapesti szállodák a következő hónapokban nem fognak bevételt termelni – hangsúlyozta lapunknak a járvány kitörését 2500 alkalmazottal megélő Danubius Hotels vezére. Nemzetközi példák már vannak:
Európában egyre több országban kap példátlan méretű segítséget a turizmus, e vállalkozások dolgozóinak bérét több országban 70-80 százalékban állami költségvetésből fogják finanszírozni.
A magyar turizmus megmentéséért is láthatóan többre lesz szükség, mint a gyors és hasznos elsősegélyként bejelentett járulékmentesség, ami 19 százalékos könnyítés a munkáltatóknak, de például a középtávon is biztosan bevétel nélkül maradó budapesti hoteleknek ennél nagyobb segítség kell – jelezték az érdekeltek.
A teljes cikket a Világgazdaság csütörtöki számában olvashatja!
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.