Előrehozott szállodai fejlesztésekkel, a járvány miatt megváltozott piaci igényeket kielégítő termékek gyártásával, működésének optimalizálásával reagál a koronavírus-járvány okozta gazdasági helyzetre az Opus Global Nyrt., erről a tőzsdei társaság vezérigazgatója, Gál Miklós beszélt a Trend FM-nek.
A járványhelyzet negatív hatásait legelsőként a turisztikai ágazat szenvedte el, így az Opus Globalhoz tartozó
Hunguest Hotels Zrt.-nél is gyakorlatilag megszűnt az árbevétel
- mondta a vezérigazgató.
A tőzsdei cég vezetője megerősítette: ebből a nehéz helyzetből igyekeznek kihozni a maximumot, ezért
előrehozzák 14 szállodájuk korábban is tervezett felújítását.
A koronavírus-helyzet miatt bezárt szálláshelyeket így nem részleges nyitvatartás mellett, hanem teljes zár alatt tudják megújítani.
A cégvezető szerint azzal, hogy a kormány több ágazatnak, köztük a turisztikai vállalkozásoknak is járulékkedvezményt biztosított, nagy segítséget nyújt az átmeneti időszakra. A hiteltörlesztési moratóriumra vonatkozó kormányzati döntésről hasonlóan vélekedett, hozzátéve, hogy az Opus esetében a biztos pénzügyi alapoknak köszönhetően kizárólag
a turizmus területén élnek ezzel a könnyítéssel, a többi hitel visszafizetését zavartalanul folytatják.
A vezérigazgatót kérdezték a vállalatcsoport más divíziójához tartozó cégekről is. Gál Miklós szerint az építőipari és az élelmiszeripari cégeket kevésbé érintették a járvány gazdasági hatásai.
Noha az alapanyagok beszerzése nehézkesebbé vált, a rugalmas reagálásnak köszönhetően a termelés folyamatos – mondta. Sőt, az élelmiszeripari divízióhoz tartozó KALL Ingredients Kft.-nél és a Viresol Kft.-nél fokozták a kézfertőtlenítő alapanyagául szolgáló alkohol gyártását, amivel a hazai megnövekedett piaci igényeket igyekeznek kiszolgálni.
Gál Miklós a közép- és hosszú távú kilátásokról kifejtette: csoportszinten jelenleg a folyamatok optimalizálásán dolgoznak annak érdekében, hogy minimalizálják a koronavírus negatív gazdasági hatásait.
Hangsúlyozta: az Opus Global diverzifikált portfóliójának köszönhetően kiegyensúlyozottabb működést tud folytatni, mint azok a cégek, amelyek a gazdaság egy szegmensére koncentrálnak.
Az Opus Global 25 forint névértékű részvényeivel a BÉT prémium kategóriájában kereskednek, a papírok a pénteki kereskedést 190,4 forinton zárták, 6 forinttal, 3,25 százalékkal magasabban az előző záróárnál. Az elmúlt egy évben az Opus-részvények legmagasabb árfolyama 499,8 forint, a legalacsonyabb 129,2 forint volt.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.