Menekülő útvonal és tartós pályamódosítás is lehet az ingatlanközvetítés a szállodák és éttermek bezárása után munka nélkül maradt vendéglátósok, szállodai dolgozók, idegenvezetők, utazási irodai értékesítők, vagyis a turizmushoz kötődő szektorokban dolgozók sokasága számára.
Az ingatlanközvetítő hálózatok ráadásul akkor nyertek munkaerőt a turizmusból kiáramlók tömegével, amikor épp felívelő ágba került a lakáspiac.
A Duna House-nál 2020 második negyedévétől számottevően, 20-30 százalékkal nőtt az új belépők aránya.
A toborzási adatok egyértelműen követik a Covid-hullámok okozta változásokat: a legtöbben májusban, júniusban és novemberben jelentkeztek ingatlanértékesítőnek – tájékoztatott Benedikt Károly, a Duna House PR- és marketingigazgatója. Leginkább a vendéglátáshoz, turizmushoz kapcsolódó területekről érkeztek, és olyan kereskedelmi részpiacokról, ahol nagy volt a visszaesés. Pozitívum, hogy a jelentkezők többségének volt tapasztalata az ügyfélkapcsolatban, sőt sokaknál még az értékesítési rutin is megvan. A Duna House oktatási részlege megnövelt kapacitással segítette a pályamódosítókat és a kezdő értékesítőket. Ingatlannal kapcsolatos tudásuk elsősorban az eddig rövid távú lakáskiadással foglalkozó szolgáltatóknál dolgozóknak volt, innen is sokan érkeztek.
A lemorzsolódás nőtt a megnövekedett érdeklődés miatt, de a közvetítői létszám is emelkedett tavaly a hálózatnál, amely csaknem 170 irodával és 1400 értékesítővel van jelen az országban.
Általában három-hat hónap alatt dől el, hogy megragad-e valaki a szakmában – válaszolta kérdésünkre Kiss-Szilágyi Judit, az OTP Ingatlanpont országos értékesítési vezetője, megerősítve, hogy a járvány kezdete óta hozzájuk is többen jelentkeznek a turizmus-vendéglátás szektort elhagyók közül. Ilyen típusú pályamódosításra korábban is voltak példák, akkor a többség az éjszakázástól, az állandó hét végi munkától menekült. A turizmus-vendéglátásban az ügyfelek kezelése és magas minőségű kiszolgálása nem újdonság, ez a tapasztalat az ingatlanszakma sikerének kulcsa is. Tavaly az OTP Ingatlanpont országos hálózatában több mint 80 iroda működött, értékesítőinek száma 800 fölé nőtt.
A Balla Ingatlanhoz is sokan jelenkeznek a Covid következtében bajba került iparágakból érkezők és korábban külföldön dolgozók is. A jelentkezők egy része átmeneti megoldást keres, vágyik vissza az eredeti szakmájába. Ők nem találják meg a számításukat, mert az eredmények az átmenetinek tekintett időszak után, a második évtől jönnének – szögezi le a Balla Ingatlan tulajdonos ügyvezetője, Balla Ákos, aki nem titkolja, hogy nem vesz fel olyanokat, akik nem hosszú távra terveznek, mert a magas fluktuáció nem tesz jót sem a cégnek, sem a szakmának.
Az első három hónap a tanulás időszaka, ekkor még nem lehet jól keresni az ingatlanozással. Az első évben 200-300 ezer forintot, néhány éves tapasztalattal viszont már havi 400-600 ezer forintot visznek haza a közvetítők, míg a legjobban kereső értékesítők többmilliós jövedelemre tesznek szert.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.