Akivel csak lehetett, már korábban megállapodtak a szállodai értékesítők arról, hogy lehetőség szerint egy éven belül beváltható voucherre cserélik az érvényes foglalásokat. Ez segíti a majdani újranyitást, illetve most a mielőbbi bezárásokat is. A szállodák működésének szüneteltetése nem jogi, hanem technikai lépés. Az elnéptelenedett épületekben állagmegóvás, őrzés, és ahol lehetséges, előrehozott felújítások, karbantartási munkák zajlanak a következő időszakban.
Május végéig aligha tudnak kinyitni a budapesti szállodák, mert az újranyitáshoz a határzár megszüntetése, a légi járatok újraindulása és mindenekelőtt az kell, hogy megint merjenek majd utazni a turisták, ráadásul tömegesen, hogy legyen értelme megnyitni az épületeket – erről Flesch Tamás, a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetségének elnöke beszélt. A szállodaipari szakember lapunknak azt mondta, hogy
A kényszerszünetben a legnagyobb kihívás a munkaerő megtartása, amihez a járulékok és a turisztikai hozzájárulási kötelezettség elengedésével a munkaadók a kormányzattól megkapták az első segítséget. Ez azonban önmagában még kevés, a további lépések kimunkálásán a szövetség jelenleg is együtt dolgozik a Magyar Turisztikai Ügynökség, a szakmai szervezetek, az utazási irodák, a beutaztatók, a rendezvényszervezők, a vendéglátósok és a turisztikai munkaadók képviselőivel.
Flesch Tamás úgy véli, hogy a következő három-négy hónapban a munkaerő 60-70 százalékát meg kell tudni tartani az ágazatban ahhoz, hogy amint lehetséges, újra beindulhasson a gépezet. A szállodaüzemeltetők többsége azon dolgozik, hogy a kemény munkával több év alatt felépített csapatát minél nagyobb részben együtt tudja tartani.
A teljes cikket a Világgazdaság hétfői számában olvashatja
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.