Legfeljebb egy évre köthető a határozott időtartamú előfizetői szerződés, azt is csak azután, hogy a szolgáltató előbb felajánlotta a határozatlan időtartamú szerződés lehetőségét, s megismertette annak feltételeit. A telekommunikációs- és televíziós műsorszolgáltató cégek szerződéskötési kereteit is megfogalmazó elektronikus hírközlésről szóló törvény módosítása ma jelent meg a Magyar Közlönyben és október végén lép hatályba. A jogszabály szerint az előfizető kérésére a határozott időtartamú előfizetői szerződés 24 hónapra is megköthető, ha ahhoz készülékvásárlás is kapcsolódik. Az ilyen módon két évre megkötött határozott idejű előfizetői szerződésnek a készülék vásárlásához kapcsolódó törlesztő részletek nélkül számított előfizetési díja nem lehet magasabb a 12 hónapra kötött, azonos szolgáltatási tartalmú, határozott idejű szerződések előfizetési díjnál.
A határozott idejű előfizetői szerződés lejárata után a szolgáltató az előfizető kérésére külön díjazás nélkül köteles gondoskodni arról, hogy az e szerződéssel együtt vásárolt készülék bármely szolgáltató előfizetőjeként használható legyen (hálózat-függetlenítés).
A cégek a hűségidő lejárta után sem emelhetik automatikusan szolgáltatásuk árát, a jogszabály megfogalmazása szerint: a szerződési feltételek nem lehetnek az előfizetőre nézve hátrányosabbak a korábbi határozott idejű szerződésben szereplő feltételeknél. A határozott idő elteltét megelőző 90 napban a szolgáltató három alkalommal köteles az előfizetőt a számlalevél mellékletében, számlalevél hiányában írásban, postai úton vagy a szolgáltatás jellegéhez igazodó elektronikus úton tájékoztatni a határozott idejű szerződés határozatlan időtartamúvá átalakulásának időpontjáról.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.