Bár élete egyik meghatározó alakja és mentora, Andorka Rudolf tudományos pályára szánta – pénzügyi és szociológiai végzettsége van –, foglalkozott piackutatással, a nyugdíjrendszerekkel, tanított marketinget egyetemistáknak, míg végül az egészségbiztosítási ágazatban találta meg a helyét Lukács Marianna, a Patika és az Új Pillér Egészségpénztár, valamint a Tradíció Nyugdíjpénztár vezetője. Igaz, mindkét irányvonalat korán meglelte: az egészségügy családi indíttatásra, a pénzügy gyerekkori megrögzött elhatározása miatt lett az élete része. A Budapesti Közgazdaságtudományi Egyetem épületét háromévesen látta meg egy kiránduláson, és akkor közölte: ő ide fog járni. Ez a fajta határozottság és eltökéltség most is érződik minden mondatából, amit az elmúlt években elért eredményei is méltán igazolnak.
A diplomája megszerzése után ösztöndíjasként Németországba került, ahol az ottani betegbiztosítási rendszert tanulmányozta. Bár nem akart hazajönni, egy évvel később Andorka Rudolf hazacsábította egy kis szociológiai és alapítványi munkára, később a PSZÁF jogelődjének, a pénztárfelügyeletnek a közgazdasági főosztályvezetői székébe került, majd az 1997-es nyugdíjreform szakmai koordinátorhelyetteseként vett részt a magán-nyugdíjpénztári rendszer elindításában. Ezután három évig az akkori Hungária Biztosító (mostani Allianz) lakossági vagyon-, baleset- és betegségbiztosítási ágazatának vezetője lett, ám ahogy ő fogalmaz: az, hogy megint más területen találta magát, még mindig nem elégítette ki az elképzeléseit. Azon kapta magát, hogy még mindig nem ez érdekli igazán, és eljött a biztosítótól. Azt ugyan még nem tudta, hova, de kiszámolta: a tartalékaiból két évig, ha szűkösen is, de meg tud élni. És közben belevágott: hosszas előkészítő munka után 1999-ben két társával megalapította a Patika Egészségpénztárat, és rájött, végre ez az, amit csinálni szeretne.
Szabadidőből az elmúlt tíz évben nemigen jutott neki a napi 12-14 óra munka mellett. Az idei az első év, amikor – ahogy fogalmaz – a napi rutin már nélküle is megy, így jóval több szabadideje van. Azt persze hangsúlyozza: az eredményeket látva sem szabad hátradőlni, csak talán kicsit lazítani a munkatempón.
Amilyen sokat csak lehet, utazik, és mint mondja, a telefon és az internet segítségével ma már külföldről ugyanúgy tud dolgozni, mintha itthon lenne.
Kedvencei Bécs, Párizs és Róma, és bár az ottaniakkal még nem tud anyanyelvükön beszélni, legközelebbi nagy terve, hogy ezen rövid időn belül változtat, mert bár tökéletesen beszél németül, angolul, oroszul és franciául, az olasz még nagyon hiányzik a repertoárból. Ami pedig az igazi kikapcsolódást illeti: a hastánc az, ami igazán feltölti.
A Patikapénztár 1999-ben, az Új Pillér prémium pénztár 2006 nyarán indult.
A kasszák hatezer szolgáltatóhelyen százezer ügyfelet, 2700 munkáltatót szolgálnak ki, fennállásuk óta 17 milliárd forint bevételt realizáltak.
A Tradíció Nyugdíjpénztár 2006 decemberében lépett piacra, 2,2 milliárd forint megtakarítást kezel.
Lukács Marianna (40)
Közgazdász, szociológus, pénzügyi doktori címet is szerzett.
Dolgozott a pénzügyi felügyelet jogelődjeként tevékenykedő pénztárfelügyeletnél, a Hungária Biztosítónál, tíz éve a saját maga által alapított egészség- és nyugdíjkasszáit irányítja.
A Patikapénztár 1999-ben, az Új Pillér prémium pénztár 2006 nyarán indult.
A kasszák hatezer szolgáltatóhelyen százezer ügyfelet, 2700 munkáltatót szolgálnak ki, fennállásuk óta 17 milliárd forint bevételt realizáltak.
A Tradíció Nyugdíjpénztár 2006 decemberében lépett piacra, 2,2 milliárd forint megtakarítást kezel.
Lukács Marianna (40)
Közgazdász, szociológus, pénzügyi doktori címet is szerzett.
Dolgozott a pénzügyi felügyelet jogelődjeként tevékenykedő pénztárfelügyeletnél, a Hungária Biztosítónál, tíz éve a saját maga által alapított egészség- és nyugdíjkasszáit irányítja.-->
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.