Most, télidőben, nem. Majd a tavasszal. Vagy a nyáron. Akkor már barátságosan süt a nap. Talán addigra valami megoldás is akad, hogy mégsem kell elhagyni az otthonát. Talán egy újabb átmeneti intézkedés?
Félreértés ne essék! Fontos, sürgető, elengedhetetlen lépés volt a tegnapi kormányzati döntés. Mert az árverezési moratórium életeket menthet meg. A szó szoros és átvitt értelmében egyaránt. Nem kerül a fagyos utcára, aki odakerülne, s esélyt kap arra, hogy a következő hetekben esetleg fordítson a sorsán.
Válságos, kemény időket élünk. De hitelt virágzó gazdasági helyzetben sem adnak garanciák nélkül. A kölcsönt pedig törleszteni kell. Súlyos árat fizet, nemegyszer a jövőt veszítheti el az, aki ennek nem tud eleget tenni. Ám ha nem pusztán rajta múlik?
Tagadhatatlan a támogató szándék, és se szeri, se száma a segítő intézkedéseknek. Már-már hihetetlennek tűnik, hogy ezzel a lépések mégsem adnak biztos, egyértelmű támaszt a bajbajutottaknak. Hogy is adhatnának, ha bár gyorsak, esetenként átgondolatlanok, kidolgozatlanok s így nem igazán érnek célt.
Ott van például az önkormányzati elővásárlási jog, amely sokat jelenthetne, ha az önkormányzatoknak lenne pénzük, és nem vonakodnának az ingatlantulajdonosi és -fenntartási terhektől. Talán a régóta szorgalmazott, de meg nem született teljes körű adóslista vagy a magáncsőd bevezetése is sokak, nemcsak az adósok, hanem a hitelezők gondján is enyhített volna.
Indokolt, hogy a jogalkotó keresi azokat az eszközöket, amelyekkel az adósok jogbiztonságát növelni lehet. De kapkodás nélkül. Tartós és hatékony megoldások nyilván csak az érdekeltekkel együttműködve, az adós és a hitelező oldalán felmerülő folyamatok elemzésével születhetnek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.