A nyugati tudósítók által felhozott két téma – érthető módon – a szélsőjobb előretörése és a várható gazdaságpolitika volt. Az előbbit most hagyjuk, a költségvetést illetően azonban nem lehetett könnyű dolga a Financial Times újságírójának. Ő ugyanis azt tudakolta, folytatja-e a Fidesz elnöke elődje takarékosságát (austerity) – hogy kerüljük a megszorítás kifejezést –, illetve milyen hiánycélt tartana elfogadhatónak. Világos kérdés, világos választ azonban nem kapott rá. Úgy általánosságban persze Orbán Viktor is csökkenteni szeretné a deficitet (sőt, teljesen meg is szüntetné azt), csak előbb fel kell mérnie a helyzetet.
A tudósító talán már ekkor zavartan fészkelődött, hiszen az Európai Unió és a Nemzetközi Valutaalap eddigi értékelései akkor bizonyára fabatkát sem érnek. Amikor azonban megtudta, hogy a Magyarországgal szembeni bizalom romokban hever, akkor nyilván végképp leesett az álla. És talán azóta is azon gondolkozik, hogy jön össze az ugyancsak kilátásba helyezett adócsökkentés, a szociális biztonság, a növekedés felpörgetése és a megszorító gondolkodásmód elutasítása a büdzsé kiegyensúlyozásával.
Orbán Viktornak igaza volt: a provincializmus ellen küzdeni kell.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.