Aligha rázzák meg a kormányt azok a tüntetések, amelyeket a gyenge és megosztott ellenzék hirdetett meg erre a hétre az Alkotmánybíróság védelmében: a kormánytöbbség várhatóan nem táncol vissza a testület megregulázásának igényétől. A dolgok jelenlegi állása szerint az Alkotmánybíróság nem vizsgálhatja majd a válságadók sorsát, de a magánnyugdíjpénztárak tervezett elsorvasztását sem, így semmi kétség, a szombaton ismertetett büdzsében szereplő – ki tudja miért, de századnyi pontossággal meghatározott – hiány 2011-ben tartható lesz, sőt, a tetemes adósságállományból is le lehet faragni néhány százaléknyit. A becsvágyó építkezést, mint ezt a tévében váratlanul megszólaló Schmitt Pál köztársasági elnök kifejtette, a régi szabályoknak nem szabad veszélyeztetniük.
Csakhogy az átmeneti adóintézkedéseken és a jövőbe tolt nyugdíjproblémákon túlmutató rendszer-átalakító terveket – talán a közszféra néhány tízmilliárdot ígérő karcsúsítását leszámítva –, legalábbis a most ismert kormányzati elképzelésekben nagyítóval sem találni. Az egyes elemzők által 2013-ra vizionált kudarc persze még így is elkerülhető, ha például a nemzetközi környezet fantasztikusan jól alakul, és/vagy sikeres szerkezeti reformokat vezetnek be. Mi több, ez utóbbiak utólag akár igazolhatnák is a sokak nemtetszését kiváltó jogszabálytervezetek kitervelőit. Igazolhatnák, de teljes felmentést aligha adnának nekik.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.