Bush közölte, megkezdi az előkészületeket az elnöki hivatal átvételére, és felszólította Gore-t, ismerje be vereségét. Gore-nak esze ágában sincs ilyesmit tenni, hanem újabb erőfeszítésekre készül igaza érvényesítése érdekében. Ennek keretében ügyvédei fellebbeznek három floridai megye -- Miami-Dade, Palm Beach és Nassau -- hitelesített választási végeredménye ellen, különös tekintettel arra, hogy az elsőben állítólag 10 ezer olyan szavazólap van, amelyet a gép nem tudott értékelni, ezért nem is vették figyelembe őket a számláláskor.
David Boies, Gore jogi tanácsadója sejteni engedte, hogy az alelnök csapata újabb peres eljárásokat kezdeményez. Azt mondta a CNN-nek, hogy "ezt a választást bíróságnak kell eldöntenie, nem pedig egy pártos belügyminiszternek". Katherine Harrisre, Florida állam belügyminiszterére célzott, aki valóban Bush egyik helyi kampánymenedzsere volt. Harris a floridai választási bizottság elnökeként vasárnap este harmadmagával hitelesítette az eredményt, amely szerint Bush 537 szavazattal többet kapott az államban, mint Gore. Ezzel a republikánus jelölté az állam 25 elektori szavazata, ami a szükséges 270-nél épp egyetlen elektori vokssal többet biztosítana Bushnak ahhoz, hogy ő legyen az Egyesült Államok 43. elnöke.
Politikai elemzők szerint a hitelesítés ugyan nem egyenlő a végeredménnyel, de megfelelő nyomatékot ad Bushnak arra, hogy önmagát tekintse győztesnek. Bush megbízta alelnökjelöltjét, Dick Cheneyt, hogy kezdje meg az új adminisztráció felállításának előkészületeit, kezdjen tárgyalásokat a Clinton-kormányzattal a hivatali teendők átvételéről. Andrew Cardót, apja kormányának közlekedésügyi miniszterét pedig felkérte leendő fehér házi személyzeti főnöknek.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.