BÉT logóÁrfolyamok: 15 perccel késleltetett adatok

Állami garancia Budapestnek

Lakásszövetkezetek. A kormány tegnapi ülésén döntött a lakásszövetkezetek szabályozásáról szóló törvény módosításáról - mondta el Gál J. Zoltán kormányszóvivő a kabinet ülését követően. A tervezet definiálja a lakásszövetkezetek fogalmát, bevezeti a kiválás és a társasházzá történő átalakulás intézményét, érvényre juttatja a jogbiztonságot a törvényességi felügyelet és a lakásszövetkezeti érdekképviselet szabályozásával. Az új törvény megtartja a Magyarországon 1960-1980-as évek között kialakult speciális lakásszövetkezeti tulajdonforma sajátosságait azzal, hogy a mai tulajdoni helyzet szerint újak a jövőben ne jöjjenek létre. Ez megfelel az EU-tagállamok vonatkozó rendszerének, amelyhez kapcsolódva a jövőben nálunk is az új lakásszövetkezeti lakóépületek építése kifejezetten a lakások bérbeadását szolgálja majd.

Állami garancia Budapestnek. A kabinet döntött arról is, állami garanciát biztosít Budapestnek, hogy a fővárosi önkormányzat kedvező feltételek mellett jusson hitelhez az Európai Beruházási Banktól. A 35 millió eurós hitelt Budapest oktatási intézmények fejlesztésére kívánja fordítani - közölte a szóvivő, hozzátéve, hogy a beruházási bank korábban 370 millió euró hitelkeretet hagyott jóvá a fővárosi önkormányzat számára; ebből tavaly 200 millió eurós két hitelszerződést írt alá.

Lakáshitel-tartozás, közüzemidíj-hátralék. A lakáshitel-tartozást és a közüzemidíj-tartozást felhalmozóknak indít problémáik megoldására programot a kormány. Felfüggesztik azoknak a fizetési kötelezettségét, akik 1988. december 31. előtt kötöttek lakáshitel-szerződést, de szociális helyzetük miatt nem tudják fizetni a részleteket. A kabinet a program kidolgozását ez év második felére kérte, hogy a tartozások rendezését 2005-ben meg lehessen kezdeni. A program egy másik eleme szerint a fizetési kötelezettség részbeni áltvállalására hatósági segítséget is lehet nyújtani. A közüzemidíj-hátralék esetében úgy módosítanák a szociális törvényt, hogy az együttműködésen alapuló adósságkezelés során előírt önrész mértéke a legszegényebb családok számára csökken, a fennmaradó részt csak akkor lehet elengedni, ha az adósságkezelés után egy minimálisan meghatározott időtartamig a családnak nem keletkezik újabb hátraléka. (TE)

Címoldalról ajánljuk

Tovább a címoldalra

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.