Ha most sem sikerül konszenzussal választani Budapest és a másik jelentkező, Wroclaw között, akkor holnap, az unió állam- és kormányfőinek csúcstalálkozóján döntenek. De egyes hírek szerint Lengyelország visszalépne Magyarország javára.
Gyurcsány Ferenc kormányfő tegnap azt mondta: mi vagyunk a legesélyesebbek. A „győzelem” vonzóbbá tenné hazánkat mint innovációs befektetési helyszínt, s lökést adna a k+f tevékenységnek is.
Bár – legalábbis szavakban – prioritást élvez a k+f, messze vagyunk attól, hogy központi szerepet játsszon a gazdaságban. Ma még csak a GDP 1,6 százaléka jut az ágazat állami hozzájárulására, szemben a 2,1-es uniós átlaggal.
Ám az is tény, hazánkban már sok – az EITI koncepciójába illő – sikeres együttműködés létezik a kutatóhelyek, a felsőfokú tanintézmények és az üzleti körök között. A cégek szerint a tudományos-műszaki utánpótlás biztosításához is hozzájárulna a projekt elnyerése. Közben egy másik uniós tudományos projektért is lobbiznak a magyarok: Debrecenben szeretnék látni az Európai Neutronkutató Központot.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.