A Duna-nap idén a vízhasználatok témakörére épül, ennek kapcsán Budapesten kívül Baján, Győrött, a Szigetközben, Szolnokon, a Nagykunságon és Gyulán is rendezvényekre kerül sor. A Nemzetközi Duna Nap központi eseménye Budapesten, a Hajógyári szigeten lesz (Gyermeksziget) június 29-én délelőtt 10 és este 6 óra között.
A Duna vízgyűjtő területén 19 ország osztozik. A Nemzetközi Duna Nap célja az, hogy felhívja a figyelmet erre a naponta használt és sokszor kihasznált folyóra, és ezáltal egyfajta dunai szolidaritást alakítson ki. 2004. június 29-én ünnepelték először a vízgyűjtő országai ezt a napot, abból az alkalomból, hogy tíz évvel korábban írták alá a folyó és vízgyűjtője védelmében a Duna Védelmi Egyezményt.
Az esemény mára már hagyománnyá vált, így 2008-ban már ötödször emlékezünk meg a folyóról (és a mellékvízfolyásokról is a több mint 800.000 km2-es Duna-medencén belül). Ebben partner a védelmi egyezményhez tartozó 14 ország (melyek több mint 2000 km2-el részesednek a vízgyűjtőn belül), így Magyarország is.
Az első évi szlogen a "Duna - híd a jövőbe" a társadalmi felelősségvállalás és az összefogás szükségességét tükrözte, 2005-ben egy, a teljes vízgyűjtőre kiterjedő nemzetközi társadalmi konzultációra került sor Budapesten, 2006-ban a "Duna - az élő folyam" gondolat jegyében szervezték a napot, 2007-ben pedig a Duna és a kultúra kapcsolata volt a vezértéma. Az esztergomi központi ünnepségen több ezer részvevő vett részt és tanult szórakozva.
2008-ban a vízhasználatok a kiemelt témakör és nem csupán a Duna menti városokban, hanem a vízgyűjtő távolabbi helyein is sor kerül valamilyen figyelemfelhívó rendezvényre. Kiemelkedő a szolnoki Tisza fórum június 26-án, melynek témája a Duna-medence legnagyobb mellékvízgyűjtőjének állapota, és az ott megoldandó vízgazdálkodási problémák. A szempontrendszert az EU Víz Keretirányelve határozza meg, melynek fő célja a jó ökológiai, kémiai és mennyiségi állapot elérése a Közösség vizein.
Budapesten, a Hajógyári szigeten (Gyermeksziget) rendezik meg a Nemzetközi Duna Napot, június 29-én délelőtt 10 és este 6 óra között. Itt elsősorban a gyerekeket várják a Duna Múzeum és a Fővárosi Vízművek színes programjai. A vállalkozó kedvűek részt vehetnek a "Halásztanya" társasjátékban, melyben az ország védett és fokozottan védett halfajait ismerhetik meg. A Fővárosi Vízművek Info-buszán vízi mikroszkopikus élőlényeket tekinthetnek meg. Játszhatnak a Duna vízgyűjtő puzzle-val, a "Ki evez a végén?" óriás társasjátékkal, különféle szabadtéri vizes játékokkal és készíthetnek zászlót is a Nemzetközi Duna Nap logójából. A Nemzetközi Duna Napot a Coca-Cola Magyarország is támogatja.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.