Az indítványozott reformok látszólag csak magukra a hálózatokra és a frekvenciákra vonatkoznak, nem pedig a rajtuk keresztül terjesztett tartalomra.
A tömegkommunikációs és kulturális ügyekben illetékes francia miniszter azonban attól tart, hogy csorbulni fog a tagállamok jogköre a továbbított tartalom meghatározásában.
A bizottság által javasolt korrekciók közül Párizs főleg a frekvenciák odaítélésének tervezett megváltoztatását sérelmezi. Brüsszel azt szeretné, ha saját hatáskörbe tudná vonni a frekvenciák kiosztását, ami jelenleg még a tagállamok döntési jogkörébe tartozik.
Ezzel szemben Párizs úgy érvel, hogy Franciaországban jelenleg díjtalanul bocsátják rendelkezésre a hullámsávokat, aminek fejében a jogosultaknak vállalniuk kell bizonyos követelményének betartását, például a sugárzott műsorokban meglévő a kulturális és a nyelvi diverzitás, a média-pluralitás, és az arányos regionális ellátás tekintetében. Ha pedig ezeket a követelményeket vagy elvárásokat valamely tagállam nem tudna érvényesíteni, akkor a közérdek képviseletének és a nemzeti kulturális kivételeknek az elve kiüresedne a médiában. Brüsszel hatásköri centralizációs törekvéseivel az Európai Parlament ipari bizottsága is szembehelyezkedett, követelve a korábbi tagállami jogok megerősítését.
Ennek nyomán az uniós törvényhozás egésze is úgy foglalt állást, hogy a frekvenciák kiosztásánál érvényesíthetőknek kell maradniuk a közérdek követelményeinek, amint azt az egyes tagállamok megfogalmazzák. A tagállamok kulturális ügyeiben illetékes miniszterek a július 16-17-i tanácskozásukon fenntartották azt az álláspontjukat, hogy az audiovizuális politikát nemzeti hatáskörében kell hagyni, a szubszidiaritás elvének messzemenő tiszteletben tartásával.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.