A választóvonalat valahol a dollár-milliárdnál szokták meghúzni. Ebben a vagyoni kategóriában ma mintegy 1125 személyt tartanak nyilván, a Forbes magazin időnként közöl rangsort a nagyon gazdagokról, akik mindazonáltal mindent megtesznek, hogy lekerüljenek a listáról.
A pontos számuk nem ismert, mert általában kerülik a nyilvánosságot, és többnyire diszkréten a háttérben maradnak.
A milliárdosok között 87 oroszt tartanak számon, a Londonban megjelenő The Times emellett úgy tudja, hogy Nagy-Britanniában 75-en élnek, ezeknek azonban kevesebb, mint a fele nőtte ki magát helyben.
Az adott körben normális kiadási tételnek számít egy 55 millió dolláros, sugárhajtású magánrepülőgép, egy 30-40 milliós lakás. A kiszolgálásukra létrejött egy külön üzlethálózat és szolgáltatói kör. Egy londoni cég luxusautókkal, helikopterekkel, merevszárnyú gépekkel és yachtokkal áll ügyfelei rendelkezésére.
Az adott kört a vásárlásainál nem hátráltatja a hitelszűke vagy a jelzáloghitelek megritkulása, mert készpénzzel fizetnek. Az indiai acélmágnás, Lakshmi Mittal nemrég vette meg a harmadik házát Londonban, 70 millió font sterlingért.
A minden luxussal felszerelt ingatlanok adásvételénél nem szokás az árról alkudozni, a portéka az ajánlati áron kel el. A gazdaság ténylegesen kettészakadt – írja áttekintésében a Telegraph – létezik a szuper-gazdagok szűk köre, amely számára ismeretlenek a megélhetési gondok, és velük szemben ott áll mindenki más.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.