A versenyképességi index Romániában 7%-kal, a többi elemzett országban 0,6-2,2%-kal javult. Ez utóbbi csoportban a sáv felső értékét Szlovéniában, alsó értékét Ausztriában mértük. Magyarország 1,6%-os értékével a középmezőnyben foglalt helyet, nála jobban teljesített Lengyelország (2,1%) és Csehország (1,9%), rosszabbul Szlovákia (0,9%). A VEX tényezői közül a makrogazdasági teljesítmény Romániában 7,6%-kal, Lengyelországban 6,2%-kal, Szlovéniában 5,2%-kal, Csehországban 4,5%-kal nőtt. Magyarország 2,6%-os értéke sokkal kedvezőbb, mint a 0,6%-os szlovák és a 0,3%-os osztrák adat. Szlovákiában a korábbi időszak dinamikájának korrekciója valószínűleg nem csekély mértékben függ össze azzal, hogy 2007 nyarán a nyugat-európai konjunktúraciklus elérte csúcspontját.
A nyugat-európai, illetve tágabb értelemben a globális konjunktúra lassulása a jelek szerint hátrányosan érintette a gépjárműgyártásra kiemelkedő mértékben szakosodott szlovák gazdaságot. Kedvezőtlen konjunkturális helyzetben különösen erőteljesen mutatkoznak meg a Szlovákia által követett szakosodási politika korlátai. A munkatermelékenység 2008. első negyedévében Romániában kiugróan, 5,2%-kal nőtt, a többi országban stagnált. A költség-versenyképesség Romániában 11,2%-kal, Magyarországon 4,1%-kal javult, Csehországban és Lengyelországban közel 4%-kal, Ausztriában több, mint 3%-kal romlott, míg Szlovéniában és Szlovákiában stagnált. A román és a magyar költség-versenyképesség javulása elsősorban a nemzeti valuta leértékelődésére volt visszavezethető, de Magyarországon szerepet játszott benne az egységnyi munkaerőköltség-index erőteljes visszaesése is.
2008 első negyedévében – két negyedévnyi stagnálás után - az ÜX jelentősen, 34%-ra csökkent. E mutató értéke még meghaladja az elmúlt időszak mélypontját jelentő 2006 második negyedévi szintet, de már nem sokkal. A 2001 és 2007 közötti időszakban csupán kétszer fordult elő a mostaninál nagyobb visszaesés. Az üzleti környezeti index alakulása tehát híven tükrözi a magyar gazdaságban kialakult bizalmi „fenntarthatatlanságot”. Az előző negyedévhez képest az indexet alkotó négy részindex közül három jelez romlást, s csak egy javulást. A legjelentősebb romlás a magyar állampapírok kamatfelára esetében következett be.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.