Az HSBC Bank International által készített felmérés eredményeit a Forbes hozta nyilvánosságra. Az adatok megmutatják, hol érdemes leginkább szerencsét próbálni, ha valaki úgy dönt, elhagyja az otthonát. A 2 155 megkérdezett különböző kritériumok alapján értékelte az őt befogadó országot, úgy mint a kereset és a megtakarítási lehetőségek, az otthoni és a külföldi életszínvonal közti különbség és a lakhely minősége.
Aki külföldi munkavállalóként a lehető legjobb életre vágyik, annak cserébe forró nyarakat és rendkívüli páratartalmat kell elviselnie, a felmérés szerint ugyanis Szingapúrban érdemes leginkább szerencsét próbálni. A kellemetlenségek jutalma egy luxus színvonalú, belvárosi lakás lehet úszómedencével. A második helyen az Egyesült Arab Emirátusok és az Egyesült Államok áll holtversenyben, a bronzérmes Belgium, a negyedik pedig Hong Kong.
A teljes lista a képgalériában olvasható.
Az első látásra furcsának tűnő lista magyarázata a takarékossággal kapcsolatos lehetőségekben rejlik. Ez a faktor az Egyesült Királyságot például a lista legaljára taszítja, hiszen a legnagyobb külföldi populációval rendelkező London egyben a világ harmadik legdrágább városa a Mercer Consulting szerint. A brit főváros még a felsővezetők pénztárcáját is megviseli. Ellenben az Egyesült Arab Emirátusokban nincs jövedelemadó, így könnyebb a luxus szolgáltatásokra takarékoskodni.
Bár ha spórolásról van szó, India áll az élen: az alacsony munkadíjak, az olcsó élelmiszerek és a kedvező árú egészségügyi szolgáltatások kárpótolnak az átlagnál drágább lakhatásért. A takarékosság bizonyára kevésbé fontos a Hong Kongban élő külföldieknek, ők rendelkeznek ugyanis a legnagyobb jövedelemmel a megkérdezettek körében. Az átlag 200 ezer dolláros (29 millió forint) éves fizetéssel rendelkező külföldiek elsősorban menedzsment és a pénzügy területein dolgoznak. Bár a luxus tekintetében az ázsiai országok vezetnek, Európa és az Egyesült Államok hosszú távon győz, mivel hosszabb ideig képes határain belül tartani a külföldieket. A Hollandiában dolgozók több mint nyolcvan százaléka például legalább három évet tölt kint, többnyire olyan óriásvállalatok alkalmazásában, mint a Royal Dutch Shell.
A felmérés összességében azt mutatja: mindenképpen érdemes külföldön munkát vállalni, az expatrióták több mint fele ugyanis nem csak befektet és takarékoskodik, de élvezeti cikkekre is több pénzt költhet, mint hazájában. A Világbank tavalyi Global Links jelentése szerint 1980 óta több mint kétszeresére nőtt a külföldre telepedők száma, amely jelenleg körülbelül 190 milliót tesz ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.