A testület 18 tagja mind nemzetközileg elismert szakember az üzleti, kutatás-fejlesztési és felsőoktatási világban - jelentette a Rapid.
Magyarországról Magyar Bálint volt oktatási miniszter került be az új EU-intézmény vezérkarába.
Az EU terve az, hogy az intézet tevékenysége révén szoros együttműködés alakuljon ki a felsőoktatási intézmények, a kutatóműhelyek és a gazdasági szereplők között, s Európa versenyképességének fő tartópillérévé a tudás és az innováció váljon. Brüsszel a program keretében három tudás és innovációs társulás (KIC) létrehozását is irányozta elő, ezek közül az első 2009 végén kezdené meg működését.
Magyarország több tagállammal versenyben a június 18-i EU-csúcson nyerte el a lehetőséget, hogy Budapest legyen az EITI székhelye. Az intézet kialakításának irányítására Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter Dvorszki László, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem tudományos és nemzetközi igazgatója személyében miniszteri megbízottat nevezett ki.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.