A lisszaboni stratégia célja a EU versenyképességének javítása. A célok elérésének módját tartalmazza a Lisszaboni Program, amit az Unió tagállamai a nemzeti akcióprogramjaikban határoznak meg. Az NFÜ több mint ezer partnerét kérte fel a dokumentum véleményezésére, illetve több makrofórum is tárgyalni fogja azokat. A társadalmi egyeztetés teljesen nyitott, azaz a honlapon történő regisztráció után bárki hozzászólhat - közölte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) csütörtökön.
Az észrevételeket, javaslatokat szeptember 12-ig várják az ügynökség honlapján kialakított partnerségi fórumban. Az NFÜ közleménye emlékeztet arra, hogy a kormánynak 2008. október 15-ig kell elkészítenie a lisszaboni stratégia megvalósításának hazai menetrendjét bemutató - a 2008-2010 közötti időszakra szóló - nemzeti akcióprogramot az Európai Tanács iránymutatásainak megfelelően.
Az Európai Tanács a 2008-2010-es időszakra vonatkozóan megerősítette a 2006-ban meghatározott négy prioritási területet: beruházás a tudásba és az innovációba; az üzleti környezet fejlesztése, különösen a kkv-k vonatkozásában; a munkaerő-piacok modernizálása és a humán erőforrásba történő beruházások; az energiapolitika és a klímaváltozás kezelése.
A tanács - összhangban a bizottság ajánlásával - azt hangsúlyozza, hogy a következő időszakban a végrehajtást kell a középpontba helyezni - olvasható az NFÜ közleményében. A széles körű szakmai egyeztetés azt is biztosítja, hogy a programban meghatározott célok beépüljenek a leginkább érintett szervezetek és szereplők programjába, elősegítve a stratégia eredményesebb megvalósítását.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.