A megállapítással a brit főváros legelegánsabb bevásárló utcáiban tevékenykedő kereskedők is egyetértenek. Bár csődök őket még kevéssé fenyegetik, a leggazdagabban vásárlóerejének megcsappanását már érzik.
A Financial Times idéz egy ékszerpiaci specialistát, aki szerint egy-egy elegánsabb üzletben a tipikus vásárlás értéke korábban 7 és 15 ezer font sterling között mozgott, most inkább 7 ezer alatti tranzakciók jellemzőek. A luxus-bőráruk drágulása folytán egyre inkább csak a díszes és elegáns táskát veszik meg, a belevalókat már kevésbé.
Különösen szembetűnő, hogy a brit törzsvásárlók mennyivel óvatosabbak lettek, az üzletmenetet azonban életben tartja a Londonba látogató nagy számú, vagyonos turista. Ez utóbbiak vásárlási kedvét a font gyengüléséből adódó ár-előnyök is élénkítik.
A külföldiek által támasztott kereslet alakulása tökéletesen követhető az áfa-visszaigénylések révén. Eszerint idén júliusban a közel-keletiek több mint 70 százalékkal nagyobb értékben vásároltak, mint a tavalyi azonos hónapban, a kínaiak esetében a növekmény 49 százalék, az oroszoknál 22 százalék.
A kereslet alakulására nézve mértékadónak tartják a legelegánsabb svájci órák eladását: míg a Nagy-Britanniába irányuló szállítások csökkennek, addig az Egyesült Arab Emírségekbe és Kínába felével növekszenek.
Londonban egyedül az elegáns szabászatok körében maradt minden a régiben: többnyire helyiek rendelnek drága, jó anyagból készített és jól szabott öltönyöket, azon megfontolásból, hogy inkább egyszer kell jó minőségű, de drága kelmét, mint kétszer gyengébbet.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.