Miközben az USA-ban a kétes fedezetű jelzálog-követelések okozták nagynevű pénzintézetek bukását, Oroszországban jelentős részben a felfújt tőzsdei és ingatlanpiaci árakon, valamint a könnyen jött nyugati hiteleken alapuló magánvagyonok sínylették meg az eseményeket.
A Bloomberg becslése szerint a 100 leggazdagabb oroszt egybegyűjtő Forbes-listán szereplők 522 milliárdos összvagyonából 230 milliárd dollár vált semmivé. A helyzet komolyra fordulásával pedig számos nyugati befektető is a visszavonulás mellett döntött: a BNP Paribas 74 milliárd dollárra taksálja az augusztus óta Oroszországból kivont tőkeállományt – mutat rá az IHT.
A pénzügyi válság miatti hitel- és tőkeszűke hatásainak mérséklésére összesen 200 milliárd dollár értékben állított öszsze pénzügyi segélyprogramot a Kreml, amelynek közel felét a bankszektorba – ezen belül is elsősorban az állami pénzintézetekbe – kívánja pumpálni Dmitrij Medvegyev elnök.
A cikk teljes terjedelemben itt olvasható
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.