Raffaella Tenconi, a Wood & Co. Vezető közgazdásza elmondta: hosszú távon a nagy válság nagy lehetőségeket is jelent. Jobban lehet majd a versenyképességre koncentrálni, amikor véget ér, de most sem szabad szem elől veszíteni.
Zsoldos István, a Goldman Sachs makroelemzője szerint lehet, hogy nagy eredmény levinni 10 százalék közeléből 3-ra a költségvetési deficitet, de ez még kevés ahhoz, hogy visszaállítsa a bizalmat a gazdaság iránt. Jobb időkben ez persze jó eredmény, de a mostanihoz hasonlóban többet várnak el a befektetők. Például az euróbevezetés időpontjának a bizonytalansága is ilyen hitelességi problémát szül. A bankrendszer problémái és a sérülékeny valuta is hozzájárul a bizonytalansághoz.
A kilátások szempontjából optimista Barcza György, a K&H Bank vezető elemzője, az egységes fellépést üdvözli, és kiemelte a gyors reakciót. Főként a nyugdíjpénztárak gazdálkodásával kapcsolatos szabályozás megváltoztatása volt fontos, az elhamarkodott szabályozás ugyanis kirántotta a szőnyeget az állampapírpiac alól. A magyar bankok szinte belefulladnak a likviditásba, és nem is államcsőd kockázatról van szó, a külső finanszírozással sincs gond, hanem a bankok inkább ülnek a pénzeken, a kiemelt bankok viszont már csak minimális kamatot adnak. Ezt csak az idő fogja helyretenni, de már a stabilizáció jeleit véli felfedezni a szakértő.
A jelzálog típusú kintlevőségeket becsomagolták értékpapírba, és azt becsomagolták CDO-kba, ez a kettős réteg elfedte. Az alapmodell arra épült, hogy összeraktak egymással nem korreláló kockázatokat, amelyekről később kiderült, hogy válsághelyzetben mégis korrelálnak.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.