A képviselő az Európai Bizottság szakértőit, a Régiók Bizottságát, valamint a legnagyobb nyolc, kis- és közepes vállalkozásokkal foglalkozó szövetséget invitálta meg az Egyesült Államokban és Nyugat-Európában tapasztalható pénzpiaci zavarok, és az ezt kísérő dekonjunktúra okozta helyzet megvitatására.
A válság miatt drágul a vállalkozások finanszírozása és nincs fogyasztásbővülés. Ez a jelenség a magyar vállalkozások helyzetére is kihat.A cél, hogy a GDP felét adó illetve a magyarországi munkavállalók 70 százalékát foglalkoztató mikro-, kis- és középvállalkozói szektor minél kevesebbet érezzen a folyamatokból. Az unió ezért saját forrásaiból hitelgaranciát biztosít a kis- és közepes vállalkozások számára a kereskedelmi bankokon keresztül.
Egy szigorúbb kritériumrendszer felállítására van szükség, amellyel mérhetővé válnak az elért eredmények, és ezáltal szigorodik a források elosztása is. Nemcsak a vállalkozások elindításához, hanem a már meglévők fenntartásához is az intézkedések szorosabb betartására van szükség: ösztönözni kell a keletkező nyereség visszaforgatását a vállalkozásokba, így is biztosítva a fenntarthatóságot.
Ha meg kívánjuk óvni a reálgazdaságot a válság hatásaitól, és azt akarjuk, hogy ne csökkenjen a vállalkozói kedv, akkor mielőbb el kell fogadnunk az adminisztratív terheket csökkentő, egyidejűleg a jogi szabályozást is lényegesen egyszerűsítő törvénycsomagot. A kis- és középvállalkozások vihetnek ugyanis újabb dinamizmust az európai gazdaságba. Rugalmasabbak, életképesebbek, mint a mammutcégek, így a világgazdasági visszaesés számos hatása elkerüli őket - zárta beszédét Herczog Edit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.