A gazdasági közérzet nullától százig terjedő skálán mért indexe 2008 októberére 34,6 pontra süllyedt. Mégpedig úgy, hogy mindhárom fő komponense - a belső gazdasági folyamatok által meghatározott lakossági közérzet, a döntően a külpiaci trendektől függő feldolgozóipar konjunktúraérzékelése, valamint az ország általános helyzetének és kilátásainak a megítélése - az adatok mérésének 1999-es kezdete óta egyaránt a legalacsonyabb értékére esett.
A lakosság várakozásainál sokkal erőteljesebben romlott a feldolgozóipari vállalatok közérzete: miközben 2008 elején még feltűnő derűlátás (70 pont) jellemezte őket, az elmúlt két negyedév már hangulatuk drámai zuhanását hozta, közérzetmutatójuk októberben 44 pontra csökkent.
Az októberi várakozások szöges ellentétben állnak a 2001-2002 közöttiekkel. Bár a külpiacokon akkor is dekonjunkturális folyamatokat tapasztalhattak, a feldolgozóipari vállalatok hét évvel ezelőtti rossz helyzetértékelése kevésbé borús kilátásokkal járt együtt, majd pedig 2003-tól hosszú ideig, egészen 2008 elejéig pozitív hangulat jellemezte őket.
A rossz gazdasági közérzet mögött természetesen mind a lakosság, mind a feldolgozóipari cégek esetében alapvetően racionális motívumok húzódnak meg.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.