A lap által kiválasztott tizenkilenc jelöltet gazdasági, politikai és stabilitási tesztcsomag alapján kellett rangsorolni, s elért eredményeik súlyozott átlaga jdöntötte el a helyezésüket a ranglistán.
A legjobb eredményt a finn Jyrki Katainen érte el, két negyedik és egy harmadik hellyel. Német kollégája, Peer Steinbrück (mellékesen a tavalyi nyertes) azért került a dobogó második fokára, mert bár a gazdasági és stabilitási kritériumok alapján valóban a második helyre sorolták, de a tizenegyedik helyre tartották érdemesnek politikai teljesítménye alapján. Sport nyelven szólva a bronzérmet a luxemburgi Jean-Claude Juncker kapta, de lehetett volna aranyérmes is: a stabilitási teszt alapján az első helyet érdemelte ki, a gazdasági teszten hetedik, a politikain pedig kilencedik lett. Meglepetésre nem került be az élbolyba sem Christine Lagarde francia, sem Alistair Darling brit pénzügyminiszter, az előbbi hetetik, az utóbbi tizennegyedik lett.
A hatodik helyet szerezte meg a szlovák Jan Pociatek, így az FT-ranglista alapján ő számít a közép-európai térség legjobb pénzügyminiszterének. Európai első is lehetett volna, ha nem húzza le politikai és stabilitási teszteredménye. Az osztrák Wilhelm Moltener a tizedik, a lengyel Jacek Rostowski a tizenegyedik és a cseh Miroslav Kalousek a tizenharmadik a sorban.
Magyar részről Veres János a tizenhatodik helyet nyerte el a listán úgy, hogy a stabilitási teszten majdnem megbukott, tizenkilencedik lett, ám politikai és gazdasági - főleg a válság idején nyújtott - teljesítménye révén előbbre került.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.