A világ vezető hitelbiztosító társasága szerint a visegrádi országokban ennél is jobban megugrik a fizetésképtelenné váló cégek száma. Elsősorban a kis- és közepes vállalkozások pénzügyi helyzete válhat tarthatatlanná, hiszen azok a „békeidőkben” is nehezebben jutnak bankkölcsönhöz, ezért a finanszírozásukat nagyobb részben szállítói hitelekből kénytelenek megoldani.
Az ágazatokat tekintve elsősorban a kiskereskedők (főként az autó- és a textilkereskedők) közül kerülhetnek sokan bajba, de a szolgáltató szektor többi része és az építőipar is nagy veszélyben van. Más szektorokra is jellemző azonban, hogy a bankok sorra újratárgyalják vállalati ügyfeleikkel a meglévő hitelszerződéseket. Magyarországon évről évre nő a felszámolások száma, ám évente alig néhány, a bajba jutott cégek megmentésére irányuló csődeljárás indul.
A gondok egyik fő oka a csődtörvény, amely nem ad valódi lehetőséget az átmeneti likviditási problémákkal küszködő cégek reorganizációjára. Jelenleg a parlament napirendjén szerepel a csődszabályok újabb módosítása, ettől az eljárások számának a csökkenése is várható. 4. oldal
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.