A milliárdos befektető szerint rossz irányba halad a pénzügyi rendszer restrukturálását célzó intézkedéscsomag, a bankokat ugyanis magánforrásokkal kellene élénkíteni az állami pénzek helyett. A magánbefektetés sokkal megfelelőbb eszköz erre a célra, mégsem így történik – idézi Icahn Wall Street Journalben megjelenő írását a Reuters.
A befektető szerint azért nem képes hatékony fellépésre a magánszektor, mert a csődeljárással kapcsolatos szabályok miatt a potenciális befektetők elveszítik kedvüket. A csődeljárás folyamán a menedzsmentnek másfél év áll rendelkezésére arra, hogy a cég újjáépítésével kapcsolatos tervekkel álljon elő, addig pedig nem léphetnek közbe a magánbefektetők. Icahn az eljárás nehézkességének hangsúlyozása mellett feltette a kérdést: miért van joga a vállalatot bajba sodró vezetőségnek arra, hogy befagyassza a forrásokat?
Amennyiben megszűnne az exkluzivitás joga, a csődeljárás alatt álló cégek restrukturálására javaslatokat tehetnének a magánbefektetők, így arra is, hogyan lehet normális áron eladni a vállalkozás részeit. Ráadásul – véli Icahn – ebben az esetben nem lenne szükség a csődeljárással foglalkozó jogi szakértőkre és cégekre, akik alkalmazása több száz millió dollárba kerül.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.